Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Latvijas Grāmatu izstādē 2019“

Grāmata skolotājiem un skolēniem „Radošums un kritiskā domāšana“

Laikraksts Latvietis Nr. 538, 2019. g. 5. martā
Arvis Ostrovskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Radosums

Grāmatas „Radošums un kritiskā domāšana“ vāks.

Mansards

Indara Kraģa Radošums un kritiskā domāšana ir palīglīdzeklis skolotājiem, skolēniem un citiem interesentiem, lai neapmaldītos projektā Skola 2030 paredzētajās jaunajās izglītības pieejās un to ieviešanā, uzskatāmi izskaidrojot, kas tās tādas caurviju prasmes, ko nozīmē jaunrade un iniciatīva un problēmu risināšana un kritiskā domāšana. Grāmatas atklāšana un saruna ar autoru norisinājās 1. martā uz Latvijas Grāmatu izstādes Lielās skatuves Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala.

Kopš 2016. gada Latvijā tiek īstenots projekts Skola 2030 jeb Kompetenču pieeja mācību saturā ar mērķi izstrādāt, aprobēt, pēctecīgi ieviest Latvijā tādu vispārējās izglītības saturu un pieeju mācīšanai vecumā no 1,5 līdz 18 gadiem, kā rezultātā skolēni gūtu dzīvei 21. gadsimtā nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes (www.skola2030.lv).

Projekts paredz, ka šīs caurviju prasmes būs integrētas visos mācību priekšmetos, kas savukārt nozīmē reorganizēt to, kā līdz šim ir plānotas un realizētas mācības. Piedevām projekta īstenošanās gaitā tiks veicināta audzēkņu spēja analizēt un izvērtēt, demonstrēt uzņēmējspēju, veidot spriedumus, iztēloties, izvirzīt inovatīvus risinājumus un uzņemties iniciatīvu.

Par grāmatu stāsta Indars Kraģis: „Jāteic, ka ir jomas, kur radošums nav vitāli nepieciešams, tomēr radošumam piemīt ievērojama un skaidra nozīme dažādās cilvēkdarbības jomās. Audzēkņu radošā darbība, ja tā ir atbilstoši realizēta, veicina saskarsmes prasmes, atklātību, iztēli un intuīciju. Neņemot vērā radošu pieeju mācībām, tiek zaudētas vairākas vērtīgas priekšrocības, un bez radošas pieejas jaunas pieredzes uzkrāšana faktiski kļūst neiespējama. Tā kā radošums un kritiskā domāšana ietekmē arī citu prasmju, iemaņu un zināšanu apguvi un arī katra audzēkņa interešu virzību, veicinot radošo un kritisko domāšanu, iespējams mācīt, kā pilnvērtīgāk risināt dažādus dzīves izaicinājumus un adekvāti rīkoties, sastopoties ar nākotnē gaidāmajām inovācijām. Ja mācību iestādes atbilstoši sagatavos radošus un inovatīvus līderus, tie būs atvērti jauniem izaicinājumiem un reizē cienīs un novērtēs mūsu kopīgo mantojumu.“

Grāmatas Radošums un kritiskā domāšana autors Indars Kraģis ir izglītības vadības maģistrs un pedagoģijas bakalaurs, specializējas mākslinieciskās un skatuviskās komunikācijas jautājumos, aktiermeistarībā, mākslas izglītības, kritiskās domāšanas, radošuma veicināšanas un organizāciju kultūrā. Vadījis nodarbības arī Latvijas Universitātē un Latvijas Kultūras koledžā, kā arī darbnīcas un seminārus vispārizglītojošajās skolās, pirmsskolas izglītības iestādēs un ģimnāzijās visā Latvijā.

Grāmatu Radošums un kritiskā domāšana izdod Mansards ar atbildību par izglītību. Izdevumu meklē e-veikalā www.apgadsmansards.lv, vai grāmatnīcās visā Latvijā.

Arvis Ostrovskis,
apgāda „Mansards“ sabiedrisko attiecību pārstāvisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com