Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Baltijas jūras filharmoniķi viesosies Rīgā

Koncertturnejas „Ziemeļu pulss“ ietvaros

Laikraksts Latvietis Nr. 538, 2019. g. 5. martā
Rinta Bružēvica -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Latvijas_koncerti

Baltic Sea Philharmonic (Baltijas jūras filharmoniķi). FOTO Publicitātes foto.

Baltic Sea Philharmonic (Baltijas jūras filharmoniķi). FOTO Publicitātes foto.

Kristjans Jervi. FOTO Publicitātes foto.

Šā gada 12. martā uz Lielās ģildes skatuves muzicēs Baltic Sea Philharmonic (Baltijas jūras filharmoniķi) – orķestris, kurā spēlē Ziemeļu reģiona talanti no Dānijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas. Harizmātiskā un aizrautīgā diriģenta Kristjana Jervi vadībā orķestris atskaņos Pētera Čaikovska koncertsvītu Apburtā princese, Pētera Vaska meditāciju Vientuļais eņģelis, Kristjana Jervi Aurora un Ģedimina Gelgota Vijoļkoncertu.

Baltic Sea Philharmonic ir jauna muzikālā paradigma 21. gadsimtā. Šī orķestra koncerti ir unikāls skaņas, gaismas, projekciju un horeogrāfijas priekšnesums. Mūziķu aizrautība, spēlējot skaņdarbus no galvas mākslinieciskā vadītāja Kristjana Jervi spraigā zižļa vadībā, iedvesmo arī klausītājus. „Orķestris ir kā dzīva radība ar nebeidzamu enerģiju un neremdināmu izsalkumu pēc jaunā – tas ir kā piedzīvojums,“ saka Kristjans Jervi.

Koncerta solisti: igauņu dziedātājs Miks Pedaja un jaunais šveiciešu vijolnieks Dāvids Nebels. Jervi diriģēs arī paša nesen rakstīto kompozīciju Aurora, kas tapusi, iedvesmojoties no ziemeļblāzmas. Koncertu noslēgs Pētera Čaikovska koncertsvīta Apburtā princese, kuru mūziķi spēlēs no galvas – uz skatuves nemanīs partitūras, lielākā daļa mūziķu brīvi pārvietosies pa skatuvi. Šo neaizmirstamo muzikālo pārdzīvojumu jau izbaudījuši klausītāji Hamburgas Elbas filharmonijā, Dubajas operā Apvienotajos Arābu Emirātos un dažādos starptautiskos festivālos.

Pirmo reizi Baltic Sea Philharmonic Latvijā muzicēja 2016. gadā. Šogad koncertturneja Ziemeļu pulss martā izvīsies cauri Lietuvai, Latvijai, Igaunijai, Somijai un Krievijai. To atbalsta Gētes institūts un Vācijas Ārlietu ministrija. 12. marta koncerta organizators – VSIA Latvijas Koncerti.

Baltic Sea Philharmonic regulāri rīko jauno talantu noklausīšanos Baltijas jūras reģionā, lai atjaunotu un atsvaidzinātu orķestra mūziķu pulku. Šogad orķestris organizēs Talent Tour 2019 paralēli Ziemeļu pulss turnejai, dodot iespēju Latvijā dzīvojošajiem vai studējošiem mūziķiem parādīt savas dotības Talantu dienā, kas notiks 13. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Šī atvērtā noklausīšanās pieejama arī klausītājiem – vairāk informācijas:
https://baltic-sea-philharmonic.eu/talenttour2019.

Rinta Bružēvica,
„Latvijas Koncertu“ sabiedrisko attiecību speciālisteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com