Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Joprojām pastāv militārie draudi“

Prezidents piedalās NATO Austrumu flanga sanāksmē

Laikraksts Latvietis Nr. 538, 2019. g. 5. martā
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis NATO Austrumu flanga (B9 – Bukarestes devītnieka) valstu vadītāju sanāksmē Košicē, Slovākijā. FOTO Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 2019. gada 28. februārī, Košicē, Slovākijā piedalījās NATO Austrumu flanga (B9 – Bukarestes devītnieka) valstu vadītāju sanāksmē.

Uzrunājot B9 valstu vadītājus, Valsts prezidents norādīja, ka „Šodien pasaule saskaras ar kompleksiem, bieži neparedzamiem draudiem un izaicinājumiem. Šos draudus pilnībā novērst un izaicinājumus pārvarēt vienatnē nav spējīga neviena valsts. To varam izdarīt tikai kopā un esot vienoti, stiprinot NATO un Eiropas Savienības aizsardzības iniciatīvām papildinot NATO, nevis mēģinot to aizvietot,“ uzsvēra Raimonds Vējonis sanāksmē notikušajā diskusijā par vispārējo drošības situāciju Eiropā un mūsu reģionā.

Savukārt dienas turpinājumā B9 valstu līderi diskutēja par hibrīdā apdraudējuma samazināšanu un NATO alianses adaptāciju jaunajiem apstākļiem un jauno tehnoloģiju ietekmei.

Valsts prezidents atzīmēja, ka tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām mums jāapzinās visi iespējamie apdraudējumi un jābūt gataviem uz tiem atbildēt. ES dalībvalstīm ir ciešāk jākoordinē rīcība un jādalās ar nacionālā līmenī iegūtajām zināšanām un pieredzi. Saeimas vēlēšanas Latvijā pagājušā gada oktobrī apliecināja Latvijas noturību pret ārējo ietekmi uz vēlēšanu iznākumu. „Tomēr mums ir jāatceras, ka blakus hibrīdajam apdraudējumam joprojām pastāv arī militārie draudi. Tāpēc mums ir jāmeklē visaptveroši risinājumi, kas papildina viens otru. Un cieša ES un NATO sadarbība ir atslēga, lai mēs spētu šos riskus pārvarēt,“ atzina Raimonds Vējonis.

B9 sanāksmes laikā tika pieņemta deklarācija, kurā B9 valstu vadītāji pauž atbalstu turpmākai NATO stiprināšanai, nodrošinot, ka Eiropas un transatlantiskās saites tiek saglabātas tikpat stipras un efektīvas kā līdz šim, apņemoties novirzīt 2% no IKP aizsardzības vajadzībām, modernizējot aizsardzības spēkus un piedaloties starptautiskās operācijās. Tāpat deklarācijā uzsvērts, ka B9 valstis atzinīgi novērtē un atbalsta turpmāku ASV un Kanādas militāro klātbūtni Eiropā, īpaši NATO austruma flanga valstīs.

B9 valstu vadītāju sanāksmē Košicē piedalījās arī Slovākijas prezidents Andrejs Kiska (Andrej Kiska), NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), Bulgārijas prezidents Rumens Radevs (Rumen Radev), Čehijas prezidents Milošs Zemans (Miloš Zeman), Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), kā arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaite), Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda), Rumānijas prezidents Klauss Johanniss (Klaus Iohannis) un Ungārijas prezidents Jānošs Āders (János Áder).

Valsts prezidenta kanceleja
28.02.2019.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com