Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Muzejs „Latvieši pasaulē“

Sasniedz nosprausto mērķi līdzekļu vākšanas akcijā

Laikraksts Latvietis Nr. 537, 2019. g. 27. febr.
Maija Hinkle -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LaPa-muzejs

Ulda Gravas ar latviešu notikumiem saistītas fotogrāfijas. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

Ulda Gravas jaunības laika sarīkojumu programmas un informācijas lapiņas. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

Jura Bļodnieka automašīna, lietota pretpadomju demonstrācijās 1980. gados ASV. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

Pēc intensīva, darba pilna un sekmīga Latvijas jubilejas gada, muzeja Latvieši pasaulē (LaPa) kopsapulce un valde nolēma šajā jaunajā gadā koncentrēties uz sava krājuma un dokumentu sagatavošanu ar mērķi iegūt muzejam Latvijas Kultūras ministrijas akreditāciju. Latvijas valdības kritēriji akreditācijai ir daudzpusīgi, stingri un detalizēti. Neskatoties uz lielo darbu, kas būs jāiegulda, nolēmām, ka tas ir to vērts, jo akreditācija iekļautu mūsu krājumu Latvijas kultūras aizsargājamā mantojumā un dotu mums iespēju pretendēt uz Latvijas valdības atbalstu muzeja tekošai darbībai.

Tā kā muzeja krājumā jau ir apmēram 5000 vienību, un ar katru nedēļu nāk klāt jauni, vērtīgi materiāli, mēs nolēmām, ka bez papildus darbaspēka nevarēsim visus vajadzīgos darbus paveikt. Tādēļ pagājušā gada novembrī uzsākām līdzekļu vākšanas akciju ar mērķi savākt vismaz 20 000 eiro papildus darba spēka pieņemšanai darbā uz vienu gadu. Esam pateicīgi, ka viens dāsns ziedotājs pieteicās dāvināt muzejam 5000 eiro, bet tikai, ja mēs paši savācam ziedojumos pārējos 15 000 eiro. Uzstādījām mērķi līdz gada beigām savākt vajadzīgos piecpadsmit tūkstošus.

Ar prieku un pateicību varam ziņot, ko šo summu mēs sasniedzām un vēl pārsniedzām. Milzīgs paldies visiem, kas mūs atbalstīja! It sevišķi liels paldies mūsu visdāsnākajiem atbalstītājiem – Modrim un Valijai Galeniekiem, Maijai Hinklei, Amerikas Latviešu Apvienībai, I. Strautmaņa Trust fondam Kanādā, Uldim un Sandrai Kronītei-Sīpoliem, Vandai Daukstai un Sietlas latviešu ev. lut draudzes dāmu komitejai. Jūsu un visu pārējo ziedotāju atsaucība ne tikai atļaus mums pieņemt darbā papildus darbaspēku, bet tā arī uzmundrina mūs, muzeja darbiniekus un pastāvīgos līdzstrādniekus, ka – jā, mūsu muzejs un darbs arī daudziem citiem ir vajadzīgs un vērtīgs. Paldies par to!

Pašlaik darbu ir jau sākušas divas jaunas daļēja laika un slodzes darbinieces. Ieva Vītola, mākslas vēstures doktore, muzeju un atmiņu iemūžināšanas speciāliste, vada projektu uz pus gadu. Gunta Lediņa, ilggadējā Latvijas enciklopēdijas darbiniece, strādā pie krājuma sistematizācijas un apstrādes. Pieteikumi uz trešo darba vietu pašlaik tiek vērtēti.

Pilnīgs ziedojumu un ziedotāju saraksts tiks publicēts muzeja apkārtrakstā un mājas lapā, www.lapamuzejs.lv. Ja vēl nepaspējāt ziedot, to var izdarīt, aizejot uz mūsu mājas lapu, vai ASV to var arī darīt, rakstot čeku uz LDMF (Latvian Diaspora Museum Fund) un nosūtot Marcim Voldiņam, 131 Langdon St, Newton, MA 02358. Ziedojumus LDMF drīkst atvilkt no ASV nodokļiem, jo organizācijai ir 5(c)3 statuss.

Vēlreiz sirsnīgs, latvisks paldies par atsaucību un ziedojumiem! Mēs ķeramies pie šī nākamā gada darbiem ar jaunu sparu.

Maija Hinkle
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com