Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Daugava“ – ALM basketbola meistari

Sirsnīgi svinēja vēsturisko uzvaru Adelaides Daugavas Vanagu namā

Laikraksts Latvietis Nr. 536, 2019. g. 22. febr.
Andris Jaunbērziņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Kapteinis Emīls Dūšelis, Raimonds Jaudzems, treneris Aivars Mednis, Simon Andersons, Andris Andersons, Tim Andersons, Reinis Medenis. FOTO Ronda Andersone (Rhonda Anderson).

FOTO Ronda Andersone (Rhonda Anderson).

FOTO Ronda Andersone (Rhonda Anderson).

Pagājušā gada decembrī KD ietvaros Adelaidē tika rīkotas 47. Austrālijas Latviešu meistarsacīkstes. Piedalījās ASK, MLS, Spars un Daugava.

Priekšspēļu rezultāti izveidojās sekojoši.

Daugava 58 – ASK 30,
MLS 57 – Spars 48,
Spars 85 – ASK 70,
Daugava 55 – MLS 45,
MLS 37 – ASK 29,
Daugava 67 – Spars 51.

Pēc priekšspēlēm Daugava ar trīs un MLS ar divām uzvarām nopelnīja tiesības spēlēt finālā.

Puslaikā, gados daudz jaunāki un straujāki melburnieši braši turējās pret Sidnejas Daugavas rūdītiem veterāniem. Puslaika rezultāts Daugava 25 – MLS 23. Spēli izšķīra Daugavas kapteinis Emīls Dūšelis, iegūstot 28 punktus. Bet par to vēlāk. Gala rezultāts – Daugava 48 – MLS 43.

MLS vienībai ir ļoti spoža nākotne, un tā sagādās pretiniekiem daudz galvas sāpes. Ar nepacietību gaidīsim vērot MLS progresu turpmākajos gados.

No Daugavas viedokļa, ņemot vērā, ka šoreiz klubs svinēja savu pirmo patstāvīgo uzvaru, ir vērts mazliet pakavēties pie šī vēsturiskā gadījuma.

Treneris Aivars Mednis pirmo reizi parādīja savu spilgto talantu kā spēlētājs 1973. gada meistarsacīkstēs. Jaundienvidvelsas apvienotā vienība tad komplektējās galvenokārt no LBK spēlētājiem un pārvarēja ASK. Neviens cits spēlētājs nav piedalījies vairākās meistarsacīkstēs. 1985. gada pirmās Globālās meistarsacīkstēs Kalamazoo, ASV Aivars bija priekšzīmīgs Austrālijas vienības kapteinis un uzturēja augstu spēles līmeni visās sacīkstēs.

Un kurš var aizmirst pagājušās ALM Melburnā, ka viņš tad 61 gada vecumā tika spiests nospēlēt gandrīz visu finālu? Izšķirošā spēlē Daugava/Metalurgs pārliecinoši tika galā ar Sparu. Tajā spēlē Mednis pierādīja savu pieredzi, taktiku un spēles izpratni kā treneris un spēlētājs, viegli apspēlējot pretiniekus.

Kā kontrasts, jaunākais spēlētājs bija 17 gadus vecais Raimonds Jaud­zems, bijušā ASK spēcīgā darba zirga Andra dēls. Raimonds jau vairākus gadus ir izcēlies ar savu spraigumu, ātrumu, bumbas kontroli un neatlaidību kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā. Viņa sniegums visās spēlēs bija augstvērtīgs un kritisks vienības uzvarās.

Īsi pirms meistarsacīkstēm dažādu iemeslu dēļ pēkšņi vairāki daugavieši nebija spējīgi piedalīties. Reinis Medenis, kurš šoreiz nebija plānojis būt Adelaidē, pēdējā momentā atsaucās uz vienības spēlētāja trūkumu. Agri nākamā rītā Reinis steidzīgi sapakoja automašīnu un brauca dienu un nakti no Kanberas uz Adelaidi. Reinis ieradās stadionā tikai desmit minūtes pirms pirmās spēles sākumu. Viņa neapšaubāmais talants, ilggadīgā pieredze un pašaizliedzīgā pieeja spēlei, cieši un droši saliedēja vienības centienus visās spēlēs. Reiņa dēli Namējs un Druvis arī piedalījās jauniešu draudzības spēlēs.

Reinis minēja, ka viņa nelaiķa tēvs, visiem labi pazīstamais un iemīļotais Pēteris, būtu to lepni sagaidījis no sava dēla. Brīnišķīgs gadījums Medeņu dzimtai!

Kopas ilggadīgais, populārais vadītājs, 59 gadus vecais Andris Andersons jau gandrīz desmit gadus kopā ar saviem brašiem dēliem Simon un Tim ir ļoti sekmīgi spēlējuši Daugavas vienībā Centrālkrasta vīriešu pirmās divīzijas līgā. Tajā laikā Daugava ir bijusi septiņkārtīgi čempioni (piecas reizes pēc kārtas). Tas ir viss Andra nopelns.

Šoreiz Andris, Simons un Tims ieguva apskaužamu vietu ALM vēsturē. Tēvs un divi dēli kopā spēlēja meistarvienībā! Abi dēli ir vispusīgi sportisti. Simons ir bijis ļoti veiksmīgs regbija futbolists un administrators. Tims bija daudzsološs kriketists, spēlējot Bankstownas Green Shield vienībā. Simons, tā pat kā tēvs, ir vienmēr izcēlies ar savu dedzīgo aizsardzību. Viņš allaž bijis ar mieru drošsirdīgi paveikt melnos darbus vienības labā. Katrai vienībai ir nepieciešams šāds līdzspēlētājs. Ābols nekrīt tālu no ābeles!

Tims jau ilgus gadus ir bijis izcils centra uzbrucējs ar teicamu uzlēcienu, precīzu metienu un efektīgiem braucieniem uz grozu. Laba aizsardzība arī raksturo viņa spēli. Lielisks daugavietis! Tims vairākus gadus sekmīgi spēlēja ar Centrālkrasta Krustnešiem Jaundienvidvelsas augstākajā līgā.

Par spīti saviem gadiem, Andris kā vienmēr sekmīgi cīnījās, dodot pirmajam piecniekam nepieciešamo atpūtu. Spēcīga, sportistu ģimene!

Emīls Dūšelis, kura tēvs Valdemārs un viņa onkulis Juris ilgus gadus bija Daugavas un LBK stūrakmeņi, lieku reizi pierādīja, ka pēdējos desmit gados ir bijis labākais latviešu izcelsmes basketbolists Austrālijā. Emīls, kā spēles vadītājs, bija neapšaubāmi labākais spēlētājs finālā dominējot ar saviem 28 punktiem.

Tādēļ neizprotami un nepieņemami bija fakts, ka finālā Emīlam nepiešķīra nevienu balsi veiksmīgākā spēlētāja balsošanā! Nav pirmā reize, ka šādas netaisnības ir notikušas! Un ar to Emīls, Edmunds Eimanis un Leon Spilbergs dalījās Jāņa Riņģa piemiņas balvas piešķiršanā.

Emīls pēc 12 sekmīgi nospēlētiem gadiem Jaundienvidvelsas augstākā līgā ar Hills Hornets vienību, ir pielicis punktu savai pirmās divīzijas karjerai. Savā klubā viņš ir bijis ilggadīgs kapteinis, reizēm sezona labākais spēlētājs un ļoti iecienīts pretinieks.

Man šķiet ka nākotnē Emīlu redzēsim kā dziļidomājošu un sekmīgu treneri.

Daugavieši jautrā gaisotnē, sirsnīgi svinēja savu vēsturisko uzvaru vecgada vakarā kopā ar ģimenes locekļiem un draugiem Adelaides Daugavas Vanagu namā.

Uz redzēšanos nākošās ALM sacīkstēs Sidnejā!

Andris Jaunbērziņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com