Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu koris dzied Korejā

Emīla Dārziņa jauktais koris ved Latvijas simtgades muzikālos sveicienus

Laikraksts Latvietis Nr. 536, 2019. g. 22. febr.
Ieva Briede -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Emīla Dārziņa jauktais koris Korejā; diriģē Nora Kalniņa. FOTO Publicitātes foto.

Emīla Dārziņa jauktais koris Korejā; diriģē Nora Kalniņa. FOTO Publicitātes foto.

Diriģente Nora Kalniņa. FOTO Publicitātes foto.

2018. gada nogalē, novembra mēnesī, kad visā Latvijā valsts simtgades svētkus atzīmēja pie svinīgi klātiem galdiem un vērojot salūtu TV ekrānos, vai noskatoties to klātienē Rīgā, Emīla Dārziņa jauktais koris devās uz Koreju, Seulu. Kora mērķis un misija ir popularizēt mūsu valsts vienu no skaistākajām kultūras sastāvdaļām – latvju dziesmu kora izpildījumā.

Ar Latvijas Republikas vēstniecības Korejas Republikā atbalstu, Emīla Dārziņa jauktajam korim bija iespēja izpildīt vairākus koncertus Seulā un tās apkārtnē, tādējādi iepazīstinot korejiešus ar Latvijas kormūziku. Ne viens vien koncertu apmeklētājs atzina, ka nu ir saprotams, kādēļ Latvija ir tik ļoti izslavēta kā dziedošā tauta, jo mūsu izpildījums esot apbūris ar dzidro un tīro skanējumu, ar spēcīgajām emocionālajām vibrācijām, kas skārušas līdz pat sirds dziļumiem.

Pirmais Emīla Dārziņa jauktā kora tūres koncerts notika 15. novembrī Pjontekas Universitātē, kur bija iespēja arī dziedāt kopā ar Pjontekas Madrigal Singers. Lieliskā kopā dziedāšana pierādīja, ka mūzikas valodai nav šķēršļu, tā vieno cilvēkus un veido kultūras attiecības.

Savukārt 16. novembrī korim bija iespēja piedalīties Latvijas vēstniecības Korejas Republikā rīkotajā Latvijas Valsts simtgades pieņemšanā, kuru ar savu klātbūtni pagodināja vairāk nekā 500 Latvijas draugu un sadarbības partneru. Šis notikums bija līdz šim vērienīgākais vēstniecības rīkotais pasākums Korejas Republikā, kā arī tika augsti novērtēts no sadarbības partneru un viesu puses. Kora sagatavotais pārsteigums – dziesmas Rīga dimd izpildījums flash mob veidā, esot viesu vidū, radīja sajūsmu un prieku skatītājos.

Turpmākajās dienās bija vairāki koncerti, viens no tiem Korejas Nacionālajā muzejā, kā arī sadraudzības koncerts ar Korejas starptautisko kori CAMARATA.

Latvijas simtgades svinībās 18. novembrī latviešu tautas mūzika, Emīla Dārziņa jauktā kora izpildījumā, ar lepnumu pārskanēja tālu pāri Seulai no pasaules 6. augstākās celtnes Lotte World Tower 118. stāva stikla skatu laukuma. Skatu tornis, kas slejas 555 m augstumā, ir iekļauts Ginesa Pasaules rekorda grāmatā kā augstceltne ar visaugstāko stikla skatu platformu. Uzstāšanās tik lielā augstumā svinībām piešķīra īpašu asumiņu, sniedzot neaizmirstamas sajūtas gan klātesošajiem apmeklētājiem, gan pašiem koristiem. Jāatzīmē arī fakts, ka šis bija pirmais muzikālais pasākums, kāds jebkad ir noticis uz šīs platformas kopš torņa atklāšanas 2016. gadā.

Savukārt, savu kulmināciju simtgades muzikālās svinības sasniedza Šinčonas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kurā Emīla Dārziņa jauktais koris kopā ar Seulas Teoloģiskās universitātes kori Capella sniedza īpaši svinīgu koncertu par godu Latvijas dzimšanas dienai.

Koris izsaka Latvijas vēstniecībai lielu paldies par sniegto atbalstu brauciena organizēšanā! Īpašu pateicību izsakām personīgi vēstniekam Pēterim Vaivaram un viņa dzīvesbiedrei Rinai Okumurai-Vaivarai, kā arī Līgai Tarvidei par sirsnīgo kora uzņemšanu!

Nedaudz par Emīla Dārziņa jaukto kori

Koris nosaukts izcilā latviešu komponista Emīla Dārziņa vārdā. Tas atskaņo dažāda žanra kormūziku, sākot ar latviešu tautas dziesmām, baroka mūziku, līdz pat 21. gadsimta komponistu darbiem, kas nereti ir speciāli rakstīti tieši Emīla Dārziņa jauktajam korim. Koris dibināts 2003. gadā, un tas ir amatieru kolektīvs, kurā dzied dažādu profesiju pārstāvji. Ikviena dziedātāja un kora mākslinieciskā sastāva prioritāte ir kvalitatīva muzicēšana.

Koris regulāri koncertē gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī piedalās augsta līmeņa starptautiskos konkursos. Emīla Dārziņa jauktais koris ir Latvijas 10 labāko koru vidū un guvis panākumus un atzinību augta līmeņa koru konkursos, kā Pasaules koru olimpiādē Rīgā (2014), Špitālā, Austrijā (2015), Tolosā, Spānijā (2016), Marktoberdorfā, Vācijā (2017), Jūrmalā (2017) un citur.

Sadarbojoties ar komponistiem, solistiem, mūziķu apvienībām, Latvijas Nacionālo teātri un citām kultūras organizācijām, koris regulāri piedalās dažādos kultūras pasākumos un koncertos, festivālos un teātra izrādēs. Īpašs pagodinājums korim bija, pēc Latvijas Republikas vēstniecības Dienvidkorejā ielūguma, Latvijas simtgadi ar koncerttūri svinēt Seulā, Dienvidkorejā (2018).

Kora mākslinieciskā vadītāja Nora Kalniņa ieguvusi Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura un maģistra grādu kora diriģēšanā. Meistarklasēs specializējusies dziedāšanā ansambļos un senajā mūzikā. Nora ir viena no vokālās grupas Latvian Voices dibinātājām un bijusi ilggadēja tās dalībniece. Darbojusies kā kora māksliniece kamerkorī Ave Sol, kā arī jauniešu korī Kamēr… un Valsts Akadēmiskajā korī Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā. Tāpat aktīvi koncertē projektos Eiropā profesionālo koru sastāvos.

2. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā Jūrmalā, Latvijā Nora Kalniņa ieguva labākā diriģenta titulu (2017).

Ieva Briede
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com