Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Dabas miers“

Klajā nācis Ivara Štubja jaunais albums

Laikraksts Latvietis Nr. 535, 2019. g. 15. febr.
Ance Deksne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Stubis_0

Diska „Dabas miers“ vāks.

Ivars Štubis Latviešu ciemā. FOTO Jānis Skulme.

Ivars Štubis Latviešu ciemā. FOTO Jānis Skulme.

Klajā nācis Ivara Štubja jaunais albums, kas aizskars katru no mūsu dvēseles stīgām.

Pirmo reizi klausoties šo albumu, sēdēju uz savas verandas Brisbanē, baudot siltus saules starus un maigas vēja plūsmas. Tad, pavisam negaidīti, no debesīm sāka krist lietus lāses, kas saules staru gaismā mirdzēja kā burvīgā pasakā.

Tā arī varu teikt par albumu Dabas Miers; tas klausītājus aizvedīs īstā pasaku mežā, kur ik uz soļa jutīsiet mūzikas maģiju, ievītu vēsmās no mūsu mīļās Latvijas.

Ivars Štubis ir Austrālijas latviešu sabiedrībā visiem labi pazīstams mūziķis, diriģents un komponists. Viņš arī strādā Melburnas Latviešu ciemā ar vecākās paaudzes cilvēkiem, un savās ikdienas gaitās bieži dzird viņu stāstus un atmiņas par Latviju. Ivars stāsta, ka ideja par šī albuma veidošanu radās jau 2017. gadā, kad viņa kolēģe Ingrīda Biezaite nejauši ieminējās, ka īsti nav tāda mūzikas ieraksta, kas sevī apkopo latviešu instrumentālo mūziku kopā ar dabas skaņām. Tā nu Ivars izlēma radīt šo unikālo un inovatīvo mūzikas projektu, kuru var baudīt kā vienu nepārtrauktu muzikālu ceļojumu, vai klausīties katru dziesmu atsevišķi.

Latviešu tautas mūzikas un postfolkloras elementi maigi caurvij šo albumu. Ivara oriģinālkompozīcija Siltajā saulē sevī ievij plūstošas, melanholiskas, un delikātas ģitāras skaņas kurām pāri kā rasas lāses izskan klavieru melodijas motīvi. Īpaši organiskas un atmosfēriskas noskaņas jūtamas kompozīcijās Pērkons un negaiss un Pusnaktī pie strauta. Šeit der piebilst, ka dabas skaņas ir jūtamas ik uz soļa – tās tika ierakstītas vairākās Latvijas vietās – mežos, pļavās, kā arī upju un strautu krastos. Visiem pazīstamās melodijas, kā piemēram, Caur sidraba birzi gāju, Teici, teici, valodiņa, Nāc, nākdama vasariņa, Visu gadu dziesmas krāju un Tumša nakte, zaļa zāle ir atmodušās unikālā veidojumā, pateicoties Ivara mākslinieciskajām spējām kombinēt akustiskās ģitāras tehnikas, tembrus, un ambientus skaņu dizainus, radot iespaidu, ka melodijas izskan klausītāja sapņos vai atmiņās. Visiem mīļā dziesma Pūt, vējiņi īpaši rezonē ar dziļām ģitāras, akordeona un ambientām instrumentālām tekstūrām, kā arī ar organiskiem melodijas elementiem.

Ivars saka sirsnīgu paldies PBLA KF, Daugavas Vanagu Melburnas nodaļai, Sidnejas Latviešu biedrībai, un LAAJ. Pateicoties šim atbalstam, Ivars varēs aizsūtīt diskus vairākiem pansionātiem, veco ļaužu mītnēm un aprūpes centriem ne tikai Latvijā un Austrālijā, bet arī Amerikā un citās valstīs.

Albums ir pieejams no 12. februāra, vai nu no paša Ivara satiekot viņu dažādos pasākumos, vai arī caur viņa mājaslapu https://www.ivarsstubis.com., kur tiksiet rediģēts uz

Ance Deksne
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com