Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Brīvās dienas

Jancis par nedēļas nogalēm

Laikraksts Latvietis Nr. 534, 2019. g. 7. febr.
Jancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Es sēžu uz sola zem krūma un domāju. Domāju un brīnos. Cik gan jocīgi viss šajā pasaulītē ir iekārtots. Garus gadus, kad strādājām un pelnījām naudiņu, lai būtu ar ko nopirkt fiš-un-čips, nedēļa likās tik gara, gara... Ar nepacietību gaidījām nedēļas beigas... sestdienu un svētdienu...

Tagad sēžu uz sola un šķendējos – atkal tā nolāpītā sestdiena ir klāt. Un tai sekos tāda pati svētdiena. Dienas, kad nekā nav ko darīt.

Darbinieki visi dzīvo pa savām mājām un apkopj savu ģimeni – nevis vecīšus un večiņas. Dažiem Āfrikas cilšu piederīgajiem uzticēta senioru uzskatīšana. Baigi muduļi! Un vecīši un večiņas klimst apkārt pa Aprūpes namu, stīvām acīm blenzdami kaut kur tālienē, droši vien pagātnē.

Dažu svētdienu ir dievkalpojums; tad rīta cēliens ir īsāks un patīkamāks, bet tas nav bieži, un daudzi baznīcai iet garām tā vai tā ar tādām pašām stīvām acīm kā darbdienās. Tiem liekas jau viss apnicis, ieskaitot lūgšanas pēc izturības un labākiem laikiem. Saprast jau to var, kur tu sagaidīsi labākus laikus, ja putniņi nedzied vairs dārzā, bet galvā, un liekas, ka smiltis sāk birt, ja gadās tā drusku stingrāk pakustēties...

Agrāk tādās reizēs tikai nokrekšķinājies un teici: Nāks latviešiem labāki laiki, bet tagad arī tas atkrīt. Visi taču skaidri zin, ka par nekādiem nākotnes labākiem laikiem vairs nav ko domāt. Nē, nē, – tas nav taisnība, domāt jau var, tikai cerēt nē.

Pārlasot uzrakstīto, liekas, ka nu man bruks virsū no visām pusēm, ka es jau tā vienmuļo dzīvi iztēloju pat vēl drūmāku. Bet mēs taču visi zinām, ka taisnību runāt nav grēks. Vai tad man vajadzēja fantazēt, ka aprūpes nama iemītnieki pa nedēļas nogalēm rīko viesu vakarus ar mūziku un dejām?? Uzlielīt vecīšus par labu lambatvoka un leilendera prasmi? (Labu brīdi domāju, vai tiešam tādi nosaukumi bija kādreiz dančiem vai dejām? Jeb tie putniņi sākuši dziedāt arī manā galvā...)

Un galu galā, nekas slikts jau tas nav, ja divi dienas ir dotas atpūtai un tikai atpūtai. Atpūšanās no nedēļas dienu bingo spēlēm ir pat ieteicama. Ļoti derīga nervu nomierināšanai. Piedodiet, bet vairāk nav laika; jāiet pastaigāties pa koridoru pirms eju sēdēt uz sola. Šodien sestdiena!

Jancis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com