Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu Ciems aicina...

uz klasiskās mūzikas pēcpusdienu!

Laikraksts Latvietis Nr. 534, 2019. g. 7. febr.
IN -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Sofija Kirsanova Latviešu ciemā Melburnā. FOTO Roberts Birze.

No kreisās: Sofija Kirsanova, Sandra Birze. FOTO Roberts Birze.

Sofija Kirsanova Latviešu ciemā Melburnā. FOTO Roberts Birze.

Sofija Kirsanova Latviešu ciemā Melburnā. FOTO Roberts Birze.

Šādu reklāmu lasījām, un mūzikas cienītājiem interese bija liela, jo koncerts solīja ne tikai tikšanos ar mums labi pazīstamo melburnieti – pianisti, diriģenti un komponisti Sandru Birzi, bet arī iepazīšanos ar līdz šim Melburnā nepazīstamu vijolnieci – Sofiju Kirsanovu.

Svētdienas, 20. janvāra, siltajā un saulainajā vasaras dienā uz koncertu Ciema zālē bija ieradies krietns pulks klausītāju. Bez pašiem Ciema ļaudīm, kas bija kuplā skaitā, publikā bija skatītāji, kas bija mērojuši attālāku ceļu.

Koncertam sākoties, publikas priekšā iznāca Sofija ar savu vijoli. Viņa nedaudz pastāstīja par sevi; uzzinājām, ka viņa Melburnā ir vēl tikai pāris mēnešus, studiju nolūkos pavadīs te ilgāku laiku, un šī ir viņas pirmā uzstāšanās publikai Melburnā.

Kā pirmo viņa atskaņoja sev pašai ļoti mīļo skaņdarbu – Eugène Ysaye Sonata for violin solo no. 4, Op. 27 in E Minor, kuram sekoja Nikolo Paganīni (Niccolò Paganini) Caprice no. 24, Op. 1. Klausītāju ilgie aplausi liecināja par sajūsmu un atzinību, ar kādu uzklausījām Sofijas profesionālo un virtuozo vijoles spēli.

Pēc starpbrīža Sofijai pievienojās Sandra, un viņu abu priekšnesumā dzirdējām divus latviešu komponistu skaņdarbus – tik interesanto un tēlaino Jāņa Kepīša skaņdarbu Cikādes dziesmu no cikla Dienvidu skices vijolei un klavierēm. Tam sekoja ne mazāk tēlainais un asprātīgais Jēkaba Mediņa skaņdarbs – Skabarga vijolei un klavierēm.

Koncerta noslēgumā dzirdējām Rumānijā dzimušā ungāru komponista Bēla Bartoka skaņdarbu no cikla Rumāņu tautas dejas. Kaut gan skaņdarbā jūtama rumāņu tautas mūzikas ietekme, tas tomēr netieši sasaucās ar latviešu tautas mūzikas dzīvespriecīgo danču ritmu. Bartoks tautas mūziku neizmanto, to tieši kopējot, bet piedāvā mums jau savā interpretācijā.

Dažus vārdus par koncertu kopumā – manuprāt, lieliski izvēlēta programma. Pirmajā daļā izpildītie skaņdarbi ļāva iepazīt Sofiju kā izpildītājmākslinieci, kas demonstrēja izcilu tehniku un muzikalitāti. Koncerta otrā daļas skaņdarbus izpildīja abas mākslinieces. Muzikālajā sniegumā kopā ar pianisti Sandru Birzi jutām lielisku saskaņu un ārkārtīgi smalkjūtīgo abu instrumentu sadarbību skaņdarbu izpildījumā, kas patiesi iepriecināja daudzas sirdis.

Paldies abām māksliniecēm, paldies Ivaram Štubim un Latviešu Ciema vadībai par labi noorganizēto klasiskās mūzikas pēcpusdienu. Iepazīšanās ar Sofiju Kirsanovu ir notikusi; ar nepacietību gaidīsim nākamo tikšanos ar viņu koncertos nākotnē!

IN
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com