Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lasītāja vēstule

57KD – Manas pārdomas

Laikraksts Latvietis Nr. 534, 2019. g. 7. febr.
Imants Kronītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vairākkārtīgi pārlasot Mildiņas un Ilzes Tomasas rakstus par nupat notikušām 57KD, tagad vēlos izteikt savas domas un uzskatus. Pieminēšu tikai tos sarīkojumus, un paša uzstāšanos, kuros ņēmu dalību.

Piekrītu, ka KD izdevās, un sirsnīgi apsveicu visus KD rūķīšus-darbiniekus. Liels darbs, bet saldi augļi! Pats esmu to darījis.

Šai rakstā vēlos analizēt Mildiņas vēstuli un atspēkot to, ko Ilze Tomasa nosauc par neapdomātu kritizēšanu. Iešu pa punktiem, jau sākumā citējot Mildiņas rakstīto: Visumā jāsaka, no visiem nostāstiem un pienestām ziņām spriežot, Adelaidē Kultūras Dienas izdevās. Tātad pozitīvs novērtējums.

  • Ir taisnība, ka programmā ir drukas kļūdas, kuras viegli varēja pārbaudīt. Grāmata ceļos pāri Austrālijas robežām. Bet vispārējais iekārtojums ir glīts.
  • Ir taisnība, ka agrāk kora mēģinājumos deva pusdienas un dzērienus.
  • Ir taisnība, ka koncerta dienā bija garš mēģinājums un starp mēģinājumu un koncertu bija neizdevīga situācija – vai braukt mājā, palikt pilsētā, kur pārģērbties, kur atpūsties utt.
  • Ir taisnība, ka jaukā koru apkūlību tradīcija ir zaudējusi savu oriģinālo nozīmi. Sākumā tā bija domāta tikai koristiem un viņu aicinātiem līdznācējiem. Tagad jau vairākās KD ir ievesta jauna tradīcija, tā sauktā sadziedāšanās. Citās KD sadziedāšanās ar nozīmētiem vakara vadītājiem ir arī izdevusies. Šoreiz tā gluži nebija, un ja patiešām bija domāts nogaidīt, kamēr visi bija paēduši vakariņas, tad tas ievilkās par ilgi. Izrādījās, ka pēc manas un citu aiziešanas, t.i. otrā daļā, kāds pārņēma vadību uz skatuves, un notika dziedāšana.
  • Par KD Atklāšanas koncertu personīgi nevarētu labāk izteikt savus uzskatus, kā tas minēts Mildiņas vēstulē. Koris Veseris bija varens, bet dziesmu izvēle, manā uzskatā, bija nepiemērota šim sarīkojumam. Gribētu pieminēt arī, ka koklētāju ansambļa devums palika pilnīgi nenovērtēts. Nosēdināti foajē, kur notika liela un skaļa apgrozība, un viņus vispār neievēroja.
  • Līdzīgi piekrītu Mildiņas vēstulē izteiktam uzskatam par Pētera Plakida kompozīciju Divas variācijas čellam kora Gaudeamus koncertā, bet brīnījos un reizē apsveicu Jāņa Laura burvīgo talantu un instrumenta spējas. Katram sava gaume.
  • Zem Zvaigznēm sarīkojums, kurš nav minēts abos rakstos, tika izreklamēts kā koncerts. Par nožēlu, līdzīgi koru Sadziedāšanās vakaram, tas tika sabojāts arī šoreiz ar troksni un kņadu, jo vispār nevarēja sadzirdēt mākslinieku sniegumus. Ieejot zālē, skatītājus sagaidīja interesanti un patīkami dekorējumi, patiesi piemēroti koncerta nosaukumam. Nelaimīgais ģitārists Pēteris Piks, kuram bija pirmajam jāuzstājas, mēģināja ieinteresēt klātesošos pat vienu brīdi ieejot publikā, bet neizdevās. Zinu, ka sarūgtināts, es nebiju vienīgais, kurš aizgāja prom pirms programmas beigām. Tā bija nepieklājīga uzvedība no publikas. Iznākumu varēja uzlabot ar stingru pieteicēja vadību.

Vai augšminētie punkti ir neapdomāta kritizēšana? Kritizēšana automātiski nenozīmē pelšanu.

Piekrītu, ka laikiem mainoties, jāmaina sarīkojumu organizēšanas pieeja, bet jāpatur tradīcijas. Protams, ieviešot arī jaunas.

57KD rīcības komitejas locekļi visumā ir jau pieredzējuši, profesionāli, pusmūža gados cilvēki, kuri nākamās apspriedēs droši vien pielietos paškritiku un sīkumos analizēs padarīto. Tas būtu loģiski, lai varētu uzlabot labojamas lietas un augt pieredzē. Ilzes Tomasas raksts, kurš, pēc manām domām, izpauž mūsdienās populāro, pārmērīgi politiski korektu uzskatu, liek domāt, ka nedrīkstam izteikt nevienu novērtējumu, jo riskējam kādu aizvainot.

Ir žēl, ka Mildiņas vēstuļu rakstniecības žanru, lietojot žargonu, sausu humoru un personīgu intīmu sarunas stilu varbūt daži neizprot.

Uzsveru, ka augšminētais ir tikai mani uzskati. Ja būtu uzticēts kādam žurnālistam vai citai personai aprakstīt sarīkojumus, tad lasītājiem Austrālijā un citur būtu bijusi izdevība iegūt plašāku pārskatu par tik nozīmīgiem svētkiem kā mūsu Austrālijas Kultūras dienām. Varbūt tādi raksti vēl nāks. Ar Facebook un sociālmēdijiem vien nepietiek.

Un noslēgumā, gribu pieminēt labi veikto Jaungada sagaidi Vanagu namā. Vakara gaitā, šī sanāksme izveidojās kā kādreizējās kora apkūlības. Šeit daudz dziedājām, bija iespēja sarunāties ar galda biedriem un Jauno gadu sagaidījām ar gavilēm un laba vēlējumiem. Paldies Vanadzēm par bagātīgi klāto galdu un labi noorganizētu vakaru!

Imants Kronītis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com