Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Māksla Gulagā. Vorkuta 1948.–1956.“

Latvijas Okupācijas muzejā apskatāma ieslodzījumā Vorkutā tapušu mākslas darbu izstāde

Laikraksts Latvietis Nr. 534, 2019. g. 7. febr.
Inese Jansone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Solomona Geršova zīmējums.

OM

Latvijas Okupācijas muzejs

No 6. februāra līdz 12. martam Latvijas Okupācijas muzejā skatāma gleznotāja Solomona Geršova darbu izstāde Māksla Gulagā. Vorkuta 1948.–1956.

Solomons Geršovs (1906-1989) ir krievu postavangarda mākslas pārstāvis. Dzimis Daugavpilī. Studējis pie Marka Šagāla Vitebskā un pie Kazimira Malēviča Ļeņingradā. Divas reizes arestēts. Izsūtījumā Kurskā un Vorkutā pavadījis kopumā 10 gadus. Abām apcietināšanas reizēm sekoja visu mākslinieka darbu iznīcināšana.

Izstāde Māksla Gulagā veltīta tiem Geršova darbiem, kuri oficiāli vēl nav parādīti: zīmējumi, kurus viņš uzzīmēja Vorkutā kā ieslodzītais. Darbi radīti ar zīmuli un divām, trim ūdens krāsām uz slikta papīra, iepakojuma vai pat uz tapetēm. Tajos dokumentēti cilvēki un viņu ikdiena gan ieslodzījumā, gan pēc atbrīvošanas, kad posts un beztiesiskums viņus tomēr piespieda turpināt dzīvi Vorkutā.

Izstādes atklāšana notika trešdien, 6. februārī, Latvijas Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7. Pasākumā piedalījās izstādes idejas autore Tanya Rubinstein-Horowitz, izstādes kuratore Olga Sugrobova-Roth un spēlēja kamerorķestra Kremerata Baltica čellists Kristers Šīmanis.

Inese Jansone
Latvijas Okupācijas muzeja Sabiedrisko lietu vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com