Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Viena diena gada nogalē Adelaidē

„...tu sajūti latvieša plecu blakus, tu esi latvietis.“

Laikraksts Latvietis Nr. 533, 2019. g. 1. febr.
I.V. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL57KD

LR kultūras ministre Dace Melbārde. FOTO Pēteris Strazds.

Vīru koris „Veseris“. Diriģents Edgars Vegners. FOTO Pēteris Strazds.

LR kultūras ministre Dace Melbārde un AL57.KD rīcības komitejas priekšsēdis Rūdis Dancis izpūš sveces uz jubilejas lielā kliņģera. FOTO Pēteris Strazds.

Tautas deju ansamblis „Rotaļa“. FOTO Pēteris Strazds.

Gada nogale Adelaidē ne tikai dabā, bet arī sabiedrības dzīvē bija karsts laiks. Nu jau 13. reizi Adelaidē notika Austrālijas Latviešu Kultūras dienas, kuras piedzīvoja 57. reizi. Laika gaitā mainījušies sarīkojumi: dzirdēti latviski koncerti, saglabātas tradīcijas, rīkotas mākslas darbu izstādes, klausītas lekcijas, bet, galvenais vienmēr ir bijis – tu sajūti latvieša plecu blakus, tu esi latvietis. Tā ir piederība kādai īpašai tautai, kura mīt tālu no Austrālijas, bet saglabājusi senču kultūru un godina to, izmantojot visdažādākos izteiksmes veidus.

Svētbrīdis 26. decembrī Adelaides Sv. Pētera baznīcā ievadīja 57. Kultūras dienu sākumu Adelaidē, un to apmeklēja kupls skaits tautiešu.

Atklāšanas viesiem nama vestibilā patīkamu svētku noskaņu radīja koklētāju ansamblis Ausma Lilitas Daenkes vadībā.

Katras Kultūras dienas sākas ar oficiālo Atklāšanu. Arī šoreiz skatītāju pilnajā Tālavas lielajā zālē svinīgi ienesa Kultūras dienu Latvijas karogu, un visi aizkustinājumā nodziedāja Latvijas himnu. Latvijas Kultūras ministres Daces Melbārdes, PBLA priekšsēdes Kristīnes Saulītes (uzrunu nolasīja Mārīte Rumpe), LAAJ priekšsēža Jāņa Grauda un galvenais – šo Kultūras dienu Rīcības komitejas priekšsēža Rūda Danča uzrunas vienoja klātesošos pārliecībā – mēs esam un būsim latvieši un turpināsim organizēt Austrālijas Latviešu Kultūras dienas.

Melburnas vīru koris Veseris ir vienmēr gaidīts Adelaidē ar savu atraktīvo, augstas kvalitātes sniegumu. Pēc oficiālajām runām sekoja publikas neviennozīmīgi vērtētais Uģa Prauliņa radītais un Vesera dziedātais Venus et Amor latīņu valodā ar Tomasa Kempiona dzejas rindām no 16. gs. Elēģiju grāmatas un Zālamana Augstās dziesmas vārdiem. Daļai klausītāju bija grūtības izsekot tekstam, kas programmas lapiņā parādījās gan latīņu, gan latviešu valodā. Mēs zinām, ka latīņu valoda ir daudzu valodu attīstības pamatā, un tādēļ Veseris šo priekšnesumu bija paredzējis tieši Kultūras dienu Atklāšanas koncertam.

Pēc neliela starpbrīža sekoja Latvijas simtgades jubilejas lielais kliņģeris un dzirkstošais vīns. Tautas deju ansamblis Rotaļa visus iepriecināja ar sev raksturīgo perfekto, vieglo dejas soli.

Un tā nemanīti jau tuvojās Danču vakars, tikai pirms tam vēl varēja ievilkt elpu, lai nodotos lustīgam dejas priekam teju līdz pat pusnaktij.

Tāda bija 57. Kultūras dienu pirmā diena.

I.V.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com