Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveiciens visiem tautiešiem Austrālijas dienā!

Latvieši piedalās gājienā Adelaidē

Laikraksts Latvietis Nr. 533, 2019. g. 1. febr.
Reinis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvieši piedalās Austrālijas dienas gājienā Adelaidē. FOTO Mārīte Rumpe.

Pēc Austrālijas dienas gājiena Adelaidē. FOTO Reinis Dancis.

Kā jau katru gadu, 26. janvārī tiek atzīmēta Austrālijas diena ar daudznacionālo tautību gājienu. Šogad tas nebija izņēmums.

Vēlā pēcpusdienā pie Viktorijas laukuma (Victoria Square) sāka pulcēties ļaudis krāsainos tautas tērpos, un viens aiz otra pacēlās daudznacionālie tautas simboli – karogi. Arī Latvijas karogs lepni plīvoja blakus mūsu 100 gades karogam. Mūsu karognesēji bija Reinis Dancis un Andris Rumpe.

Lai gan mūsu etniskā grupa neizcēlās ar lielu dalībnieku skaitu, tomēr tā lepni nosoļoja gājienā, skandinot latviešu tautas dziesmas un izrādot savus tautas tērpus. Pats aizkustinošākais šajā gājienā bija mūsu Adelaides latviešu skolas bērni, kuri dziedāja līdz, nemaz neatpaliekot no pieaugušajiem, un varēja redzēt, cik pacilāti un lepni viņi jūtas.

Svinīgā gājiena virzība notika pa Karaļa Viljama (King William) ielu līdz Elder parkam, kur svinības noslēdzās ar koncertu, gaisa parādi un svētku uguņošanu.

Ne jau dalībnieku skaits ir tas noteicošais, lai gan būtu jauki, ja mūsu rindas būtu kuplākas, bet cerēsim, ka nākotnē atsauksies vairāk tautiešu.

Galvenais bija iezīmēt savu vietu šajā 110 etnisko grupu pārstāvētajā saimē un ar savu dalību parādīt godu zemei, kurā mēs dzīvojam, un kas mums arī izdevās.

Šis pasākums tika DLOA organizēts, sadarbībā ar Australia Day Council un Multicultural SA.

Lai jauka jums Austrālijas diena!

Reinis Dancis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com