Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams

Piedalās Stokholmas latviešu skolas jubilejas svinībās

Laikraksts Latvietis Nr. 533, 2019. g. 1. febr.
Latvijas vēstniecība Zviedrijā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

19. janvārī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams uzrunāja Stokholmas Latviešu skolas saimi skolas 65. jubilejas svinībās Solentūnā. Vēstnieks skolai pasniedza divas simboliskas dāvanas – Latvijas karogu kā piederības zīmi Latvijai un zīmuļu saišķi ar Latvijas simtgades zīmi, kā skolas bērnu galveno darba rīku.

Stokholmas Latviešu skolas gadskārta tika atzīmēta sirsnīgā gaisotnē ar viesu uzrunām, dziesmām un latviskām rotaļām, kā arī no Latvijas atceļojušu kliņģeri.

Svētkus nosvinēt ar koncertu skolai palīdzēja jubilejas īpašie viesi no Latvijas – Ozolnieku Tautas nama bērnu un jauniešu muzikālais teātris Nianse, savukārt folkloras grupa Stokholmas spēlmaņi aicināja visus klātesošos dažādās rotaļās.

Stokholmas Latviešu skolā patlaban mācās vairāk nekā 90 bērnu vecumā no 2 līdz 14 gadiem. Skola ik sestdienu pulcē bērnus, lai izkoptu viņos latvisko identitāti, mācītu un nostiprinātu latviešu valodu, latviešu literatūru, Latvijas ģeogrāfiju un vēsturi, kā arī uzturētu latviešu tradīcijas.

Papildus mācību procesam skola aktīvi piedalās Stokholmas latviešu sabiedriskajā dzīvē un atbalsta plašākai publikai paredzētu pasākumu rīkošanu, kā piemēram, gadskārtu svinības, koncertus un teātra izrādes.

Skolas pārzine ir Ieva Reine, bet skolas valdes priekšsēdētājs – Jānis Mankops.

Latvijas vēstniecība ZviedrijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com