Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ārlietu ministrija saņem vērtīgu dāvinājumu

Latvijas starptautiskās de iure atzīšanas priekšvakarā

Laikraksts Latvietis Nr. 533, 2019. g. 1. febr.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Edgars Rinkēvičs uzrunā pieņemšanas dalībniekus. FOTO LR Ārlietu ministrija.

LR ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Paula Dālmane. FOTO LR Ārlietu ministrija.

LR ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Paula Dālmane ar Atzinības rakstu. FOTO LR Ārlietu ministrija.

2019. gada 25. janvārī Ārlietu ministrijā notika svinīgā pieņemšana par godu Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 98. gadadienai. Uz pasākumu bija aicināti Saeimas deputāti, ministri, Latvijas Republikā akreditētie rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki, ārvalstu goda konsuli, bijušie vēstnieki, ministrijas darbinieki un sadarbības partneri.

Sveicot klātesošos, ārlietu ministrs E. Rinkēvičs uzsvēra: „Iepriekšējo gadu mēs aizvadījām valsts dibināšanas simtgadē, nākamos divus gadus – neatkarības cīņu simtgadē. Savukārt pēc diviem gadiem maratonu noslēgsim ar Latvijas valsts starptautiskās „de iure“ atzīšanas simto gadskārtu. Tas bija ļoti intensīvs mūsu pirmo diplomātu un valstsvīru darbs, kas vainagojās panākumiem. Tas bija intensīvs mūsu sabiedroto darbs. Par to mēs viņiem sakām lielu paldies.“

Pasākuma laikā Ārlietu ministrija saņēma vērtīgu dāvinājumu – Nīlsa Dālmana (Niels Dahlmann), bijušā pirmā Latvijas goda konsula Briseles reģionā un Flandrijā (izņemot Antverpeni) pēc neatkarības atjaunošanas, darba gaitā uzkrātos dokumentus. E. Rinkēvičam goda konsula arhīvu simboliski nodeva viņa kundze Paula Dālmane (Paula Dahlmann).

Dokumenti ir pārsvarā sarakste ar fiziskām un juridiskām personām Latvijā un ārvalstīs, aptverot laika periodu no 1991. līdz 2014. gadam. To kopums atspoguļo goda konsula darbību, uzsākot nozīmīgu politisko, administratīvo un finanšu jautājumu risināšanu pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1990. gadā, dokumentējot arī valsts pirmos soļus ceļā uz iestāšanos ANO, NATO un darbību pie Eiropas Kopienas. Dokumenti būtiski papildinās Ārlietu ministrijas arhīvu un līdz ar to arī Latvijas nacionālo dokumentāro mantojumu.

Pirms pieņemšanas vienošanos par bijušā Latvijas goda konsula Beļģijā Nīlsa Dālmana dokumentu nodošanu Ārlietu ministrijai parakstīja valsts sekretāra vietnieks – administratīvais direktors Atis Lots un Paula Dālmane.

Pieņemšanas laikā par nozīmīgu darba ieguldījumu E. Rinkēvičs vairākiem Ārlietu ministrijas pārstāvjiem pasniedza Ministru prezidenta Pateicības rakstus. Tāpat ar Ārlietu ministrijas Atzinības rakstiem tika apbalvoti ministrijas un citu institūciju pārstāvji.

Latvijas starptautiskās de iure atzīšanas priekšvakarā Ārlietu ministrija piemin arī aizsaulē aizgājušos diplomātus un bijušos kolēģus. Meža kapos E. Rinkēvičs nolika ziedus Latvijas pirmā ārlietu ministra Zigfrīdas Annas Meierovica un citu diplomātu atdusas vietās.

Pēc Latvijas de iure atzīšanas 1921. gada 26. janvārī valsts kļuva par pilntiesīgu starptautisko tiesību subjektu – varēja pievienoties starptautiskajām kolektīvajām konvencijām, slēgt daudzpusējos līgumus, kā arī kā pilntiesīga locekle piedalīties starptautiskajās konferencēs, organizēt un piedalīties starpvalstu apspriedēs.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com