Dimis Pešudovs -

Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Priekšā no kreisās: Miķelis (Mitchell Blāķis), Leonīds Špilbergs, Maksis (Max Bērziņš). Aizmugurē no kreisās: Valdis Kirps (treneris), Andrejs Kirps, Kaspars Švolmanis, Viktors Graudiņš, Oskars Graudiņš, Andris Švolmanis, Juris Misiņš (menedžers). FOTO Ēriks Blāķis.

Melburnas Latviešu Sports (MLS) vīriešu basketbola vienība Melburnas vasaras turnīrā uzvarēja B grupas finālu un ar to tika iedalīta nākošā sezona turnīrā A grupā. Melburnas Latviešu Sports tika dibināts 1960. g. un tiek uzskatīts par otro ilgākais pastāvošo basketbola klubu Melburnā. Tikai Melbourne Tigers ir pastāvējis ilgāk. Kopš dibināšanas, MLS spēlēja Melburnas A grupā turnīros līdz 1995. g. kad labu spēlētāju trūkuma dēļ vienība ātri noslīdēja uz C grupu. Tagad veco basketbolistu dēli ir izauguši lieli un stipri, un sāk atdzīvināt MLS zieda laikus.

Pirmdienas vakarā, 20. martā, MLS devās laukumā pret Blueballers izcīnīt B grupas finālu. Pirmā puslaikā MLS ar ātrām, drošām saspēlēm un precīziem metieniem nobeidza spēles posmu 29-20 priekšā. Viktors Graudiņš izcēlās ar metieniem un pirmā puslaikā salasīja 12 punktus.

Otrā puslaikā pretinieki saņēmās un lēnam sāka samazināt rezultāta starpību;10 sekundes pirms spēles beigām viņi izlīdzināja rezultātu 47:47. Pēdējā brīdī Andrejs Kirps saņēma bumbu tuvu pie groza, bet metiens neizdevās; Oskars Graudiņš noķēra atlecošo bumbu un, mezdams to grozā, saņēma divus soda metienus. Pulkstenis rādija, ka spēlei ir palikušas tikai 2,2 sekundes, kad Oskars nostājās uz soda līnijas.

Pirmais metiens Oskaram neizdevās, bet otrā metiena bumba iekrita tīri grozā. MLS uzvarēja 48:47!

MLS punktu guvēji: Andris Švolmanis – 2, Leonīds Špilbergs – 0, Viktors Graudiņš – 14, Oskars Graudiņš – 9, Kaspars Švolmanis – 0, Andrejs Kirps – 8, Maksis (Max) Bērziņš – 7, Miķelis (Mitchell) Blāķis – 8.