Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Vēstnieki un vēstniecības

Laikraksts Latvietis Nr. 446, 2017. g. 13. febr.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Latvija, kā pilntiesīga pasaules valsts, piedalās normālā diplomātiskā apritē. Sūta savus ārkārtējos un pilnvarotos vēstniekus uz citām pasaules valstīm un pieņem pārstāvjus no citām valstīm. Lai gan uzreiz jāpiebilst, ka Latvijas vēstniekiem nav nevienas mājas vietas – vēstniecības – visā dienvidu puslodē. Un tagad Sidnejā nav pat Goda konsula.

Ja agrāk tam bija tīri diplomātiska nozīme, tad tagad šim pārstāvniecības trūkumam ir ļoti skaidras negatīvas sekas Latvijas pilsoņiem, kuriem nav dubultpilsonības. Dienvidu puslodē tagad strādā, studē vai vienkārši dzīvo labs skaits Latvijas pilsoņu. Un kad viņu pasēm tuvojas derīguma termiņa beigas, tad ir trīs iespējas – ceļot atpakaļ uz Latviju, lai mainītu pasi, ceļot uz kādu vēstniecību ziemeļu puslodē, vai cerēt uz mobilās pases stacijas ierašanos. Goda konsuli nav autorizēti jaunajām, biometriskām pasēm veikt fotografēšanu un ņemt pirkstu nospiedumus, un līdz ar to vecā kārtība, kad varēja pases atjaunošanu kārtot konsulātos, nav vairs iespējama. Un uzturēties svešā valstī bez derīgas pases nav atļauts.

Ārzemju vēstnieku akreditācija Latvijā seko zināmai sistēmai, parasti otrdienās. Vēstnieks iesniedz akreditācijas dokumentu valsts galvai – prezidentam, un ar prezidentu pārrunā abu valstu savstarpējās attiecības. Ja vēstnieks nav rezidējošs Latvijā (Tas ir, ja viņš ir vēstnieks kādā kaimiņvalstī, kurā ir vēstniecība, bet arī papildus pārstāv savu valsti Latvijā, regulāri to apciemojot.), tad pēc prezidenta vizītes mēdz doties pa tiešo uz Latvijas Okupācijas muzeju, kur tiek iepazīstināts pusstundas līdz 40 minūšu laikā ar okupācijas periodu. No muzeja vēstnieks mēdz doties pie Saeimas priekšsēdētājas. Latvijā rezidējošie vēstnieki nesteidzās akreditācijas dienā arī apmeklēt muzeju.

Visi 7. februārī akreditētie nerezidējošie vēstnieki – Indijas, Marokas un Kataras ir apciemojuši Okupācijas muzeju.

Vai jaunais Krievijas vēstnieks nāks vizītē uz Okupācijas muzeju? Viņa priekštecis no nedarīja, bet vēstnieks pirms tam gan bija. Katrā ziņā, muzejs gaida laipni uzņemt katru vēstnieku.

GN

2017. g. 13. febr.



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com