Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA Kultūras fonds

Apbalvojumi un atzinības raksti

Laikraksts Latvietis Nr. 439, 2016. g. 6. dec.
Ilze Garoza -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

Latvijas valstssvētku gaisotnē novembra mēnesī Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Kultūras fonds pasniedzis trīs apbalvojumus un desmit atzinības rakstus panākumiem bagātiem kultūras un sabiedriskiem darbiniekiem.

Par PBLA Kultūras fonda Goda balvas laureātu PBLA Kultūras fonda valdes balsojumā šogad tika atzīts Izraēlā dzīvojošais publicists Franks Gordons, kurš vairāku gadu desmitu garumā publicējis politiskus komentārus Amerikas Latviešu laikrakstā Laiks un izdevumā Brīvā Latvija un turpina to darīt vēl šobrīd. Pieteikumā PBLA KF apbalvojumam F. Gordons tiek raksturots kā spožs publicists ar enciklopēdiskām zināšanāmautors nr. 1 un neapšaubīta autoritāte. Kopš 2004. gada F. Gordona komentārraksti lasāmi arī laikrakstā Latvijas Avīze, kā arī izdevumā Jaunā Gaita.

Savukārt PBLA Kultūras fonda Goda diploms šogad piešķirts ilggadējai PBLA Kultūras fonda priekšsēdei Vijai Zuntakai-Bērziņai, kura pēc 11 gadiem Kultūras fonda priekšsēdes amatā 2015. gada rudenī šīs pilnvaras nodeva Jurim Ķeniņam no Kanādas. „Tikai pārņemot no Vijas ilggadējo darbu PBLA Kultūras fonda vadībā, saprotu divas pamatlietas, – cik čakli Vija šos daudzos gadus strādājusi un cik iecienīta viņa ir visos pasaules stūros, kur skan latviešu valoda un pastāv latviešu kultūra,“ skaidro J. Ķeniņš. Papildus PBLA KF tradicionālajiem uzdevumiem apsaimniekot piešķīrumus un izdot apbalvojumus panākumiem bagātiem kultūras, izglītības un sabiedriskiem darbiniekiem, Vija Zuntaka-Bērziņa pēc savas iniciatīvas uzņēmusies un veiksmīgi noorganizējusi vairākas konferences un izveidojusi spēcīgu nozaru vadītāju un referentu komandu ar izcilākajiem kultūras darbiniekiem ārpus Latvijas, piebilst J. Ķeniņš.

Kr. Barona prēmija šogad piešķirta ilggadējam sabiedriskajam darbiniekam Uldim Gravam par viņa izdoto autorbiogrāfiju Tālumā, bet ne svešumā. Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns U. Gravu raksturo kā vienu no redzamākiem, darbīgākajiem un ietekmīgākajiem trimdas pārstāvjiem. Savukārt PBLA Kultūras fonda priekšsēdis norāda, ka U. Grava, iespējams, ir pats redzamākais no čaklajiem un dedzīgajiem tautas kalpiem ārpus Latvijas. Kā to paskaidro J. Ķeniņš, nolasīt Ulda Grava CV prasītu vairākas stundas. Viņa sabiedriskās dzīves gājums ietver gan viņa darbību Amerikas Latviešu apvienības, Pasaules Brīvo latviešu apvienības un PBLA Kultūras fonda vadībā, profesionālo darbību Amerikas Laikrakstu apvienībā, Radio Brīvā Eiropa, Latvijas Republikas Saeimā un Liepājas pilsētas domē. Bet vienlaikus piebilst, ka Kultūras fonds pasniedz Kr. Barona balvu ne par Ulda Grava daudziem nopelniem, bet par viņa dzīvesstāstu, izdevniecības Jumava izdoto publikāciju Tālumā, bet ne svešumā, kas dokumentē trimdas latviešu centrālorganizāciju un arī visu trimdas sabiedrības darbību Latvijas nebrīvības laikos. „Šajā grāmatā ir manāms viņa apbrīnojamais optimisms, humors, latviskā spītība un visām pār, viņa patriotisms. Stingri iesaku šo grāmatu,“ 16. novembrī Rīgā apsveicot U. Gravu ar prēmijas saņemšanu, sacīja J. Ķeniņš.

Ilze Garoza
Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) ģenerālsekretāre
2016. gada 28. novembrī

PBLA Kultūras fonda apbalvojumi 2016. gadā

Goda balva

Frankam Gordonam (Izraēla) – par izcilu un ilggadīgu veikumu publicistikā.

Kr. Barona prēmija

Uldim Gravam (Latvija) – par grāmatu Tālumā, bet ne svešumā.

Goda diploms

Vijai Zuntakai – Bērziņai (ASV) – par ilggadīgu un nesavtīgu ieguldījumu PBLA Kultūras fonda vadībā un darbā.

Atzinības raksti

Laurai Laurušaitei (Lietuva) – Par latviešu literatūras un kultūras atpazīstamības veicināšanu Lietuvā un veiksmīgiem un daudzskaitlīgiem latviešu literatūras tulkojumiem lietuviešu valodā.

Vijai Spoģei-Erdmanei (Austrālija) – Par ilggadīgu māksliniecisko izcilību, par pašaizliedzīgu darbu, sniedzot nozīmīgu kultūras pienesumu latviešu sabiedrībai, kā arī godam nesot Latvijas vārdu ārpus latviešu sabiedrības.

Linai Ikšei (Zviedrija) – Par ieguldījumu mākslā un mākslas ekspozīciju Tēvzeme Latvija – vai nē.

Emmeli Skrapstei – Malmquist (Zviedrija) – Par ieguldījumu mākslā un mākslas ekspozīciju Tēvzeme Latvija – vai nē.

Gaidai Rullei (Zviedrija) – Par ilggadīgu darbību un izciliem sasniegumiem kora mākslā un devumu latviešu mūzikas dzīvē.

Jānis Dambītis (Krievija) – Par Maskavas Latviešu kultūras biedrības izveidi un vadību 18 gadu garumā, kā arī par neatlaidīgu un nesavtīgu darbu latviešu kultūras jomā, par latviskās izglītības un tradīciju saglabāšanu un popularizēšanu Krievijā.

XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku rīcības komiteja (ASV) – Par sekmīgu XVI Rietumkrasta Dziesmu sarīkošanu un norisi 2015. gada septembrī – par latviešu dziesmu un deju tradīcijas uzturēšanu un latviešu kultūras veicināšanu ASV.

Eiropas latviešu kultūras svētku rīcības komiteja – Par sekmīgu Eiropas latviešu kultūras svētku sarīkošanu un norisi 2015. gada jūnijā – par latviešu dziesmu un deju tradīcijas uzturēšanu un latviešu kultūras veicināšanu Eiropā.

Te nu mēs esam producentu grupa (ASV) – Par Te nu mēs esam koncertiestudējumu un izrādes izplatīšanu ASV un Kanādā.

Meta Bāze (Kanāda) – Par lugu iestudēšanu Toronto Latviešu biedrības Sestdienas skolā. ■



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com