Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Adelaides „Laimas“ veselības diena

Veselīgas pusdienas un daudz citu veselīgu nodarbību

Laikraksts Latvietis Nr. 419, 2016. g. 14. jūlijā
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pēteris Strazds vada Tai čī vingrinājumus. FOTO Ints Puķītis.

Vingrošana. FOTO Ints Puķītis.

Visiem zināms, ja nejūties labi, tad garastāvoklis arī nav labs, un daudz kas nav vairs pa prātam. Bieži var manīt, ka cilvēks paliek kašķīgs, tad labāk likt viņu mierā. Ja jūties labi, tad garastāvoklis arī labs, un ja kaut kas nav pa prātam, tad bieži neņem to vērā. Veselība nav tikai saistīta ar ķermeni vien, bet arī ir ļoti svarīgi rūpēties par garīgo veselību – īpaši vecumdienās.

Liels skaits mūsu vecākās paaudze dzīvo vieni paši tanī pašā mājā, kur kādu reizi dzīvoja ģimene. Kur agrāk bija dzirdams smiekli, asaras un garas pārrunas, tagad valda klusums, un tikai atmiņas par pagātni. Mēs visi esam ietekmēti, skatoties televīzijā vai klausoties radio par visādām brīnumzālēm, kuras spēj uzturēt mūsu veselību, ārēju skaistumu un spēju kustēties ieņemot vitamīnus, tabletes vai uzlikt krēmu uz ādas un vairs neizskaties tik vecam. Aizej uz ieteikto veikalu un iegādājies, kas tev vajadzīgs, un veselības problēmas atrisinātas, vismaz uz kādu laiciņu.

Arī no svara ēst veselīgus ēdienus, un, dzīvojot vienam, paliek sarežģītāk to veiksmīgi izdarīt. Tā lai novērstu visu augšminēto, pat uz vienu dienu no-organizēju veselības dienu piektdien, 17. jūnijā.

Iesākām ar Tai čī vingrinājumiem, ko vadīja Dr. P. Strazds, kam ir 15 gadus pieredze Tai čī, un viņš labi pazīst mūsu vecāko paaudzi, lai nodrošinātu, ka visi klātesoši spējīgi veikt to, ko viņš pasniegs. Tie, kam bija grūtāk stabili stāvēt, veica kustības sēžot, un jutās ļoti labi. Visi ļoti uzmanīgi sekoja kustību ritmam un bija ar mieru ilgāk turpināt, bet laiks bija pienācis iet uz nākamām nodarbībām – tautas dejām J. Skābes vadībā.

Bija drusku laiks iedzert veselīgu tēju vai kafiju, uzēst svaigu augli vai riekstu, vai sieru. Piedalījās 12 cilvēki, un visi bija gatavi klausīties un skatīties, ko Juris mums rādīs. Vienalga, cik grūti, bet ir jākustas vai kaut pat jānostaigā mazu gabaliņu. Mūsu grupā bija daži, kam bija pāri 90 gadiem, un vairākums pāri 80 gadiem, un visi 40 minūtēs iemācījāmies vienu veselu deju. Iedomājaties, cik daudz stundas pavada jauniešu dejas grupas, lai iemācītos vienu deju!

No sākuma gāja grūti, jo šad tad aizmirsa, kura bija labā roka vai labā kāja, bet ar atkārtošanu viss palika skaidrs. Bija ļoti interesanti redzēt, ka tiklīdz dzirdēja mūziku, visiem kājas un rokas sāka kustēties, visi bija gatavi dancot. Varbūt nedejojam polku, bet taktī nodejojam veselu deju un bijām lepni un laimīgi par paveikto. Liels paldies Jurim, ka tik veiksmīgi prata sadarboties ar senioriem.

Bija ļoti auksta diena, lietus lija, bet visi bija novilkuši jakas, un visiem bija ļoti silti; visi smējās un zināja, ka drīz būs pusdienas, jo ēst gribējās. Sēdāmies pie garā galda, un tika piedāvāta svaigu ķirbju zupa ar rupjmaizi vai saldskābu maizi. Sekoja kotletes sēņu mērcē, kartupeļu biezputra, zirņi ar burkāniem un sarkaniem šķovētiem kāpostiem. Patiešām apbrīnojami, ka pie pusdienu galda bija tāds klusums. Tad kad šķīvis bija tukšs, tad sāk prasīt jautājumus – par kas par gaļu kotletēs, kādas sēnes, cik ilgi šķovētiem kāpostiem? Visi atzinās, ka vēderi pilni, bet tomēr, kad uzlika ābolu kūkas šķēli uz galda, nevarēja atteikties. Man liekas, ka mēs varētu teikt ēdām par daudz veselīgu ēdienu.

Visi bija paēduši, un varēja redzēt, ka lēnāk kustējās, un vienam otram it kā miegs uznāca. Pēcpusdienas programma veltīta garīgai veselībai, un šo posmu iesākām, skatoties uz horoskopu un kā horoskops ietekmē mūsu veselību. Nevarētu teikt, cik nopietna šī informācija bija, bet tas mūs visus pamodināja un tuvāk iepazināmies ar viens otru, klausoties vairāk par klātesošiem. Daži pat sāka saprast, kāpēc viņu uzvešanās dažas reizes galīgi nesaprotama. Tagad zinām, ka vainīgs ir horoskops, ne paši. Arī izgājām caur dažiem vingrinājumiem, lai uzlabot līdzsvaru, lai novērstu krišanu.

Tad sekoja citas nodarbības – dažiem masēja rokas, citi iesēdās uz speciāla masāžas krēsla, kur bija iespēja pamasēt muguru. Bija iespēja pa pāriem piedalīties dažādās atmiņu veicināšanas spēlēs.

Kad viss iecerētais bija paveikts, izsniedza veselības veikšanu rakstu katram dalībniekam un veselības maisiņu, kurā bija vairākas informācijas lapas ar piemēram, pirmās pazīmes atmiņas zaudēšanu, grāmatiņa ar bildēm, kurus jāiekrāso; to darot, palīdz novērst stresu. No Latvijas žāvētās ogas un citi gardumi.

Un tā kā visās labās pasakās, visi aizgāja mājās piekusuši, bet laimīgi.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com