Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Mazā pasaule

Laikraksts Latvietis Nr. 402, 2016. g. 11. martā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Pasaule ir maza. Mērojot garo lidojumu no Rīgas līdz Melburnai, esam uz kādu brīdi it kā ārpus telpas un laika. Bet šim ceļam ir vajadzīgi vismaz trīs lidojumi ar vismaz divām nosēšanām starp abiem galapunktiem. Tad notiek uzturēšanās tranzītā svešā lidostā – dažreiz uz īsāku laiku, dažreiz uz gandrīz veselu mūžību. Gaidot uz nākamo reisu, vairs neesam ieslodzīti lidojošā izolatorā, jo parasti ir iespējams pieslēgties internetam, un ne tikai sazināties ar e-pastu, bet pat sarunāties Skaipā, kur var arī redzēt savu sarunas partneri.

Dibinot Pasaules Brīvo latviešu apvienību pirms 60 gadiem, pārrunāja iespējamos veidus, kā katra apvienība tiktu pārstāvētu mūsu jumta organizācijā. Pat bija ierosinājums, ka, piemēram, Austrālijas delegāts būt cilvēks, kurš dzīvo ASV, lai nerastos grūtības piedalīties sanāksmēs. Šādu domu noraidīja, un jau no sākuma, Austrālijas pārstāvis dzīvoja Austrālijā un mēroja tālo ceļu uz otro pasaules galu, lai būtu fiziski klāt gadskārtējā sanāksmē.

Šodien nekas daudz nav mainījies – katru gadu vēl arvien notiek PBLA valdes sēde, vairs ne ASV vai citā trimdas zemē, bet gan pašā Latvijā.

Modernā tehnoloģija nav pilnīgi atvietojusi vajadzību būt fiziski vienā vietā, bet vairāk un vairāk sabiedrisko darbību tiek veiktas ar interneta palīdzību – sarunas, videokonferences, naudu pārskatīšana, utt. Ja ir vēl vajadzība visiem dalībniekiem atrasties vienā vietā kādam uzvedumam vai mēģinājumam, tad tomēr vairs nav nekādas vajadzības rīkotājiem doties dārgā ceļojumā kārtot to, ko ir iespējams ļoti efektīvi darīt elektroniski.

Skatoties uz jau padarīto, atcerēsimies, ka 2008. gada Latvijas Vispārējiem Dziesmu svētkiem radītais Austrālijas latviešu koris Atbalss izcēlās ar virtuāliem mēģinājumiem – koristi fiziski sanāca vienā vietā tikai uz ļoti nedaudziem kopīgiem mēģinājumiem, un, protams, uz koncertu Latvijā.

Un kas būs nākotnē – ne tikai virtuāli mēģinājumi, bet arī virtuāla uzstāšanās? Un varbūt pat virtuāla publika?

Pirms aizraujamies ar šādu filozofēšanu, atcerēsimies, ka to jau esam sasnieguši – radio, televīzija, kinoteātri visi ir virtuālā uzstāšanās – neviens no aktieriem vai muzikantiem neatrodas klausītājam vai skatītājam tuvumā.

Tātad – kad plānosim Pirmos Latviešu Vispasaules Virtuālos Dziesmu svētkus?

GN
2016. g. 11. martā



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com