Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Skolotāju tālākizglītības kursi

Kopā pulcējas 45 diasporas izglītības darbinieki

Laikraksts Latvietis Nr. 372, 2015. g. 7. aug.
Aija Otomere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kursu dalībnieki. FOTO Latvijas Valodas aģentūra.

Laikā no 2015. gada 28. līdz 30. jūlijam Strazdes pagasta Rezidencē Kurzeme notika ikgadējie Latviešu valodas aģentūras (LVA) rīkotie diasporas nedēļas nogales skolotāju tālākizglītības kursi, kuros piedalījās 45 diasporas izglītības darbinieki no Austrālijas, Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Grieķijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Īrijas, Kanādas, Krievijas, Lielbritānijas, Luksemburgas, Norvēģijas, Spānijas, Šveices, Vācijas un Zviedrijas.

Šī gada programma ietvēra gan teorētiskās lekcijas, gan arī praktiskās meistarklases un pieredzes apmaiņas pasākumus. Kursu dalībnieki atzinīgi novērtēja to, ka nekas no programmā ietvertajām tēmām nedublējās ar iepriekšējiem gadiem. Prof. A. Veisbergs savā lekcijā Pastāvēs, kas pārvērtīsies. Pārmaiņas un jaunais latviešu valodā sniedza ieskatu latviešu valodas attīstības dinamikā un jaunākajās tendencēs, prof. I. Druviete kursu dalībniekus ievadīja valodas apguves psiholingvistiskajos un sociālajos aspektos, ļaujot izsvērt talanta, motivētības vai smaga darba nozīmi bilingvālu bērnu valodu apguves procesā. B. Trinīte sniedza izsmeļošu ieskatu bilingvālu bērnu valodas attīstības īpatnībās, dziļāk analizējot valodas traucējumus, savukārt S. Buhanovska lekcijā Skolēns glāstvirsmu laikmetā un izglītības sistēma digitālajā cunami: kurp ejam? daudzpusīgi atklāja tehnoloģiju radītos izaicinājumus, vienlaikus piedāvājot arī interesantas metodes skolēnu iesaistei mācību procesā.

Otrā diena kursu dalībniekiem aizritēja, piedaloties CLIL meistarklasēs, kur prasmīgu pedagogu vadībā (I. Elksne, I. Koroševska, A. Šaltāne, I. Pelcmane, G. Lagzdiņa, V. Vaivade) praktiskās nodarbībās tika apgūta mūzikas, Latvijas vēstures un ģeogrāfijas, vizuālās mākslas un latviešu valodas integrēta apguve.

Trešās dienas programmā, ko atklāja A. Otomere ar ieskatu diasporas skolām pieejamajā atbalsta sistēmā un LVA jaunākajos mācību materiālos, bija asoc. prof. A. Dudkinas lekcija par skolotāja personības resursiem emocionālo grūtību pārvarēšanā, kā arī ideju darbnīcas, kurās kursu dalībnieki dalījās pieredzē par motivācijas un skolas tēla veidošanu, salīdzināja jauno Eiropas latviešu skolu un tā saukto trimdas skolu mācību programmas un pieredzi. Kursus bagātināja arī vakara kultūras programmas – gan folkloras vakars kopā ar I. Reiznieci, M. Muktupāvelu, Z. Heimrāti un V. Vītolu, gan E. Šubrovska un E. Mākena sniegtais koncerts no grupas Gaujarts repertuāra.

Lai nodrošinātu kursu satura plašāku pieejamību, lekcijas un nodarbības tika filmētas. Šī tradīcija, kas tika aizsākta 2014. gadā, sniedz iespēju savas zināšanas papildināt gan tiem diasporas izglītības darbiniekiem, kas uz Latviju nevar atbraukt, gan arī tiem jaunajiem skolotājiem, kas tikai vēl sāks darbu nākotnē. Tāpat lekciju arhīvs ļauj veidot katru gadu jaunu kursu programmu, neatkārtojot jau iepriekš izskatītas tēmas. Visi ieraksti būs pieejami vietnē http://maciunmacies.lv.

Latviešu valodas aģentūra ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde. Tās darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viena no Latviešu valodas aģentūras funkcijām ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā.

Aija Otomere
Latviešu valodas aģentūras
diasporas projektu koordinatore



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com