Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas daiļamatnieki rosīgi strādā

Piedāvājam darbnīcas un meklējam daiļamatniekus

Laikraksts Latvietis Nr. 360, 2015. g. 15. maijā
Ilze Švarca -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Aušanas skolotāja Anita Hermane. FOTO Ilze Švarca.

Viktors Švarcs piekar jauno „Dzintaru“ ceļa zīmi. FOTO Ilze Švarca.

Jaunais audējs Tomas Kalējs pie stellēm. FOTO Ilze Švarca.

2. klases skolniece Laima Jurjāne gatavo stikla saulīti FOTO Ilze Švarca.

Melburnas daiļamatnieki rosīgi strādā. Pa vasaru pieci no mums aizbrauca uz Vasaras vidusskolu, lai veicinātu daiļamatniecību Austrālijas jauniešiem. Māra Baumane, Anita Hermane, Daila Piksone, Ilze un Viktors Švarci, kā arī Elīna Rikarde un Rasma Celinska no Adelaides gādāja par kokdedzināšanu, vitrāžām, keramiku un aušanu. Piepalīdzēja arī Jānis Kaimiņš no Melburnas ar vairākiem pārbūves projektiem. Notika pamatīga daiļamatnieku šķūņu revīzija un sakārtošana, kas nozīmē, ka nākamgad varēs izmantot visas četras istabas apmācībām. Visiem bija liels gandarījums redzēt, ka Dzintaru ceļazīme tika atjaunota, izmantojot vecas pults kāju un Viktora Švarca kokdedzināšanas spējas. Īpaši pēc tam, kad vietējā firma aplēsa jaunas šiltes iegādi ap tūkstoš dolāriem!

Jau trešo gadu daiļamatnieki rīkos darbnīcas Melburnas Latviešu nama mazajā zālē. Sestdien, 23. maijā no plkst. 10tiem līdz plkst. 16.00. Maksa $40 (skolniekiem $20). Maksa ir ļoti minimāla, salīdzinot ar izejvielu dārgumu, amatnieku piepūli un līdzīgiem kursiem austrāliešu pasākumos. Bet lūdzam gan, lai dalībnieki iepriekš piesakās, jo vietas pie dažiem amatiem ātri izķer. Piedāvājam apmācību baltajos darbos, prievīšu aušanā, koku darbos, rotu darināšanā un vitrāžās . Zvaniet vai rakstiet Mārai Baumanei: epasts: maralfk@gmail.com telefons: 0433 812 244.

Gatavojamies arī uz Austrālijas Latviešu Kultūras dienām Melburnā 2016. gada beigās. Esam jau aizrunājuši Daugavas Vanagu namu, kur notiks daiļamatnieku izstāde. Domājam izstādīt latviskus darbus no Latvijas un no Austrālijas. Aicinām daiļamantniekus sasparoties, lai gatavotu un nobeigtu darbus divas kategorijās: vienkāršākus darbiņus daiļamatnieku tirdziņam un augstas kvalitātes darbus izstādei, kurus arī var pārdot. Vai nebūtu burvīgi šūt, vilkt, lodēt, griezt, sist un zāģēt pa visu Austrāliju, pulciņos, grupās vai pa vienam, lai ražotu darbus latviskā gaumē, ar ko lepoties Kultūras dienās! Lūdzu sazināties ar Ilzi Švarcu par plašāku informāciju: svarcsilze@gmail.com vai telefons – 9850 4840.

Atgādinu par daiļamatnieku izejvielām: diegi, stikli, metāli, koks, āda u.c., kā arī specifiskie darbarīki ir dārgi un bieži vien grūti dabūjami. Ja tie jums stāv kaut kur kastē, celiet tos gaismā un strādājiet paši, vai noziedojiet tos mums, lai varam izmanot darbnīcās vai sūtīt uz Vasaras Vidusskolu. Sirsnīgs paldies tiem, kas to ir jau darījuši!

Ilze Švarca
LTMF vadītāja
LAAJ lietišķās mākslas nozares vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com