Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu māksliniece Zane Mellupe

Soloizstāde „Vēl viena triloģija“ („Another Trilogy“)

Laikraksts Latvietis Nr. 347, 2015. g. 15. febr.
AM -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Mellupe

„Sarkanā zeķe“. („The Red Sock“). ©Zane Mellupe.

Izstāde Briselē skatāma līdz 15. februārim: ifa gallery, Rue des renards, 28, 1000 Brisele.

Aizraušanas ar fotomākslu Zanei sākas 14 gadu vecumā Rīgā. Londonā viņa ieguvusi maģistra grādu foto žurnālistiskā un dokumentālajā foto prestižajā Art University. Šanhaja ir latviešu mākslinieces dzīves vieta jau 14 gadus. Zane Mellupe veido savus mākslas darbus kā domas bildēs. Viņas instalācijas, fotogrāfijas, jaukto mediju darbi atklāj slēptas jūtas un interpretācijas. Kā izteikt noskaņas un emocijas pēc iespējas precīzāk? Zane Mellupe izmanto savos mākslas darbos trīs medijus, kas ir viņai tuvi: attēlu, objektus un ķermeni. Objekti kļūst par attēliem; ķermenis pārtop fotogrāfijās.

Pārrunājot par personālizstādi Briselē, uzdevu Zanei pāris jautājumus.

Kāpēc Tu sadarbojies tieši ar šo galeriju?

Zane Mellupe: Tāpēc, ka galerijai ir noteikta sapratne par to, ko es daru. Tieku atbalstīta jau vairāku gadu garumā. Galerijas direktors ir interesanta personība – Aleksejs Kouzmine Karavaieff. Ar viņu dažādos projektos kopā esmu strādājusi gan Šanhajā, gan Parīzē.

Vai Tev ir vēlēšanās izstādīt darbus Latvijā? Kāpēc?

ZM: Kāpēc lai man tās nebūtu? Man ir interesanti redzēt, ko dažādās kultūrvidēs dzīvojoši cilvēki domā vai nedomā par manu mākslu/radošo darbību; it īpaši vēl jo tāpēc , ka Latvijas vide un cilvēki ir mani veidojuši.

Izstādei Briselē ir 3 daļas: Gaidīšana (dzīves pagrieziens), Piens (kā pamata esence), Ģimenes relikvijas (kā svēto objektu sākums).

Lielākā daļa Zanes darbu klasificējas kā konceptuāla fotogrāfija – tie tiek uzdrukāti uz objektiem – tu jūties – uz šķērēm pašportrets, dzimto māju Laucinu koki uz perforētām platēm – tikai kā filtrs, kas paliek atmiņā un ir ietekmējis mākslinieces estētisku izaugsmi. Fotomākslinieces māksliniecisko un tehnisko varēšanu ļoti veicināja Ķīnā un Lielbritānijā gūtā pieredze, bagāta izpratne par Austrumu un Rietumu kultūru, senās kultūras ieplūšanu šodienas dzīve un mākslā.

Kādreizējās siguldietes, tagad šanhajietes, darbi ar panākumiem izstādīti – Šanhajā, Pekinā, Londonā, Parīzē – šī ir pirmā personālizstāde Briselē. Pēc solo izstādes marta beigās Zane piedalīsies Briseles grupas izstādē spalvas vilciens (the stroke of a pen) no 21. februāra līdz 15. martam; izstāde veltīta Francijas karikatūristu ekstrēmajam gadījumam. Tad martā – Parīzes Mākslas Mesā...

Izstāžu darbus var apskatīt arī http://www.ifa-gallery.com/

AM
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com