Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Cīņa pret korupciju

Ko paveicis aizsardzības ministrs Imants Lieģis?

Laikraksts Latvietis Nr. 103, 2010. g. 12. aug.
Imants Lieģis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VienotibaVV

Cīņu pret korupciju un korupcijas risku mazināšanu jau no paša sākuma esmu uzskatījis par ļoti svarīgu uzdevumu. Par to domāju arī tad, kad izvēlējos padomniekus, kas strādā Aizsardzības ministrijā manā birojā.

Divas manas padomnieces ir pretkorupcijas un valsts pārvaldes ekspertes, un viņas strādā tieši ar šiem jautājumiem. Tās ir profesore Rasma Kārkliņa – politoloģe un pretkorupcijas pētniece un Linda Austere, kas mani konsultē juridiskajos un valsts pārvaldes jautājumos. R. Kārkliņa pirms tam bija mana padomniece, kas saņēma pusslodzes algu, bet tagad viņa ir ārštata padomniece, kas algu nesaņem. Linda Austere strādā manā birojā uz pusslodzi un kopš aprīļa arī Tieslietu ministrijā, kad sāku pildīt tieslietu ministra pienākumus.

Jau savās pirmajās darba nedēļās viena no manām pirmajām vizītēm bija pie Valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas, lai pārrunātu Valsts Kontroles ziņojumu par aizsardzības nozari. Esmu arī veicinājis ciešāku ministrijas sadarbību ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), tiekoties ar tā vadību.

Rasma Kārkliņa ir izstrādājusi jaunu ministrijas Ētikas kodeksu. Sadarbībā ar KNAB, viņa sarīkoja sanāksmi ministrijas darbiniekiem par interešu konflikta novēršanu.

Ir uzlabota iekšējā kontrole. To panācām, izveidojot jaunu apvienotu – Audita un ģenerālinspekcijas departamentu, kam ir lielāka ietekme sistēmas ietvaros.

Iepirkuma sistēmās visās ministrijās pastāv korupcijas riski. Tādēļ mēs Aizsardzības ministrijā esam sakārtojuši tieši iepirkumu sistēmu. Tā ir kļuvusi atvērtāka un caurskatāmāka. Atbildība par lēmumiem ir kļuvusi noteiktāka. Saite starp iepirkumiem un plānošana ir nostiprināta. Šie soļi samazina iespēju pieņemt patvaļīgus lēmumus. Panācām vairāku dārgu iepirkumu apstādināšanu un pārskatīšanu. Galvenie apsvērumi – valstij ietaupīt naudu un mazināt korupcijas riskus.

Ir sakārtots veids, kādā es kā ministrs tiekos un sazinos ar uzņēmējiem. Es esmu apzinīgi izvairījies no tikšanos zem četrām acīm. Esmu veicinājis vienlīdzīgu un atvērtu pieeju visiem biznesa partneriem. Ministrija šajā nolūkā rīkoja īpašu konferenci par iepirkumiem ar Latvijas uzņēmējiem, lai viņiem pastāstītu, kā veidosies sadarbība starp aizsardzības nozari un uzņēmējiem.

Agrāk pieņemtais lēmums par 5 mīnu kuģu iegādi no Nīderlandes valdības tagad ir pārskatīts. Iepirkuma līgums par 40 miljoniem latu bija nekvalitatīvs. Piedevām bija noslēgts cits līgums par kuģu tehniskās dokumentācijas iegādi par 400 000 latu. Kuģu pieņemšanas procesā bija pieļauti pārkāpumi. Informācija par šiem darījumiem tika nodota Militārajai policijai un KNAB. Šīs darbības rezultātā un pēc manas iniciatīvas atbildīgā amatpersona, Jūras Spēku komandieris, tika atbrīvots no amata ar valdības lēmumu. Līgums ar Nīderlandes pusi tika izlabots.

Es esmu publiski nosodījis Bruņoto spēku vadības rīcību, izmantojot dienesta mašīnas privātām vajadzībām. Veicināju iekšējo izmeklēšanu un disciplinārsodus par šiem pārkāpumiem.

Imants Lieģis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com