Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas Latviešu 55. Kultūras dienas

Foto izstāde

Laikraksts Latvietis Nr. 342, 2015. g. 8. janv.
IN -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL55KD_Yellows

Antra Kalniņa – „Konference“ („Conference“).

Liena Sveile-Vadinghama (Waddingham) – „Agrā rīta lieliskums“ („Early Morning Glory“).

Mare Heimrāte – „Zilais soliņš“ („The Blue Bench“).

Anita Andersone – „Balsošana Mežaparka virtuvē“ („Voting in a Mežaparks kitchen“).

Maija Medene – „Trīsas“ („Trepidation“).

Izstādes atklāšana. FOTO Ojārs Greste.

Austrālijas Latviešu 55. Kultūras dienu (AL55KD) ietvaros no 2014. gada 26. līdz 31. decembrim Sidnejas Latviešu namā bija skatāma foto izstāde Dzīvais moments. Izstādē piedalījās 26 fotogrāfi ar pavisam kopā 46 darbiem.

Foto izstādes godalgas izvērtēja fotogrāfe Felicitija Dženkinsa (Felicity Jenkins), humanitāro zinātņu bakalaurs (vizuālā māksla) Austrālijas Nacionālajā universitātē (ANU), Kanberas Mākslas skolā. Felicitija ir piedalījusies foto izstādēs vairāk nekā 15 gadus. Viņas foto darbi atrodas gan privātās, gan publiskās kolekcijās, tai skaitā Austrālijas Nacionālajā bibliotēkā. 1996. gadā viņa saņēma Austrālijas Antarktikas Mākslu stipendiju (Australian Antarctic Arts Fellowship) un 2005. gadā bija rezidējošā māksliniece Antarktikā (Media Artist in Residence in Antarctica). Felicitija bija fināliste Olivas Kotonas portretu balvai (Olive Cotton Portrait prize) 2012. gadā, Krosprodzekšons (Cross Projections) 2011. gadā un Hedon (Head On) portretu balvas diapozitīvu skatē 2012. gadā. Viņa ir Fainfokusa kolektīva (Fine Focus Collective) biedre kopš 2012. gada. Felicitija ir štata fotogrāfe Jaundienvidvelsas Mākslas galerijā (Art Gallery of NSW).

Tiesneses Felicitijas Dženkinsas vērtējumi

Es ļoti pievērsu uzmanību dotās tēmas idejai, sevišķi: „par dzīves uztveršanu pilnā spektrā no priekiem līdz bēdām; tas ir par dzīves apziņu; par būtiskā brīža izjušanu; tas ir par dzīvības burvību visās tās formās!“ Izstādē/konkursā bija daudz ļoti labu fotogrāfiju, kas izvēli padarīja grūtu!

Divas pirmās vietu ($300):

Antrai Kalniņai – Konference (Conference)

Esmu izvēlējies šo attēlu, jo fotogrāfs ir notvēris personīgo apmaiņu starp paaudzēm. Ir patiesumu vectēva izpausmē pret bērnu, kā viņš vai viņa skatās atpakaļ. Es mīlu rokas, laikraksts vectēva klēpī, un tas, ka tā ir pazīstama aina, kuru daudzi no mums ir noteikti redzējuši, bet kuru šis fotogrāfs ir spējis notvert īstajā mirklī. Melnbaltā neitralitāte arī ļauj skatītājam tiešām koncentrēties uz to, kas notiek starp abiem cilvēkiem.

Lienai Sveilei-Vadinghamai (Waddingham) – Agrā rīta lieliskums (Early Morning Glory)

Man tiešām patīk šis attēls, jo fotogrāfs ir vizualizējis kontrastu starp mūsu skaistās zemes un jūras un mūsu augošo industriju un pilsētām. Acu skats sākas priekšplānā rītā svaigās jūras bangās, taad pārceļas uz personu kreisajā pusē, kas skrien ārā no ūdens pēc rīta peldes, un pēc tam skats dodas uz attāliem fabriku dūmeņiem fonā. Mums ir paveicies šajā zemē, jo šādas skaistas pludmales ir pieejamas tuvu pilsētai. Šis tēls man uzbur patreizējos jautājumus par apkārtējo vidi.

Otrā vieta ($200)

Marei Heimrātei – Zilais soliņš (The Blue Bench)

Man patīk, kā izmantota krāsa un līnija šajā attēlā – šķietami apmierināta dāma, kas sauļojās, liekas pilnīgi saskaņota ar savu zilo peldkostīmu. Izskatās, ka attēls varētu būt bijis uzņemts Eiropā; iespējams kamēr fotogrāfs vienkārši gājis garām? Tas ir labs dzīves momenta piemērs – klikš!

Trešā vieta ($100)

Andrea Klucis – Jāizmēra (To be Measured)

Mani pievelk kustība šajā attēlā. Mēs varētu iet garām šādam mirklim mūsu ikdienā, vairākas reizes dienā, un tomēr fotogrāfam ir izdevies iesaldēt mirkli ar labu kompozīciju. Teksts uz ietves papildina to un uzdod dažus citus jautājumus. Man šis tēls ir patiešām par to piefiksēšanu, kas parasti paliktu nepamanīts mūsu aizņemtajās dzīvēs, un padarīt uzkrītošu kaut ko ļoti parastu.

Atzinība

Maijai Medenei – Trīsas (Trepidation)

Šai fotogrāfei ir atzinība par viņas tehnisko spēju un vairākkārtēju attēlu izmantošanu, lai radītu stāstījumu. Daži no atsevišķiem attēliem ir diezgan spēcīgi un emocionāli un labi fotografēti. Man arī patīk krāsu un arī melnbaltā izmantošana.

Anitai Andersonei – Balsošana Mežaparka virtuvē (Voting in a Mežaparks kitchen).

Šis attēls ir interesants kā reportāža. Attēls sniedz ieskatu dzīves daļā Latvijā, kur mobilā balsošanas urna tiek atvesta uz mājām. Tas liek domāt par sabiedrību, un nodrošināšana, ka ikvienam ir tiesības izpaust savu viedokli!

Izstādē ar saviem darbiem piedalījās 26 fotogrāfi: Ērika Aleidzāne (2), Anita Andersone (2), Lija Andersone (2), Kira Beikmane (2), Roberts Birze (2), Sandra Birze (2), Zintis Dakmentons (Duckmanton) (2), Elvīra Erdmane (2), Dzintra Geka-Vaska (2), Jānis Grauds (2), Ojārs Greste (2), Mare Heimrāte (1), Antra Kalniņa (1), Andris Kariks (3), Andrea Klucis (2), Maija Medene (2), Dzidra Mičele (Mitchell) (1), Kaija Moore (1), Kaspars Moore (2), Māra Moore (1), Marija Perejma (1), Gunta Rasmane (2), Elīna Rikarde (2), Eriks (Eric) Sieriņš (1), Vija Spoģe-Erdmane (2), Liena Sveile-Vadinghama (Waddingham) (2).

Izstādes atklāšanā piedalījās paši mākslinieki un, apmēram, 100 skatītāju. Izstādi atklāja foto izstādes organizētājs Ojārs Greste. Fotogrāfijas bija izstādītas pie Sidnejas Latviešu nama kafejnīcas un Mārtiņa Siliņa zāles sienām. Abās telpās bija liela apgrozība visā AL55. Kultūras dienu laikā. Kultūras dienu dalībniekiem un viesiem bija daudzas izdevības, lai apskatītu fotogrāfijas. Vairāki simti apmeklētāju tās būtu skatījuši Kultūras dienu laikā.

IN



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com