Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Iepazīstieties – Laima Priedīte!

Jauna latviešu mūziķe ar saknēm Vācijā un Austrālijā

Laikraksts Latvietis Nr. 321, 2014. g. 9. jūlijā
Ilze Nāgela -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Laima Priedīte Adelaidē. FOTO Ilze Nāgela.

Laima Priedīte SAE Institūta studijā Adelaide. FOTO no Laimas Priedītes personīgā arhīva.

Laima Priedīte spēlē E ģitāru otrā no kreisās puses „High’n Mighty Big Band“ Jazz Festivala Kornwestheim. FOTO no Laimas Priedītes personīgā arhīva.

Priedite_4

Uzstāšanās „GoVocal“ dziedāšanas skolā Štutgartē. FOTO no Laimas Priedītes personīgā arhīva.

Šī gada sākumā Annas Ziedares Vasaras vidusskolas gadskārtējā koncertā dzirdējām jaunu dziedātāju ar skanīgu, skaistu balsi. Domāju, ka viņas sniegums daudziem ir palicis labā atmiņā. Marta mēnesī man gadījās būt Adelaidē, un pavisam nejauši satikāmies ar Laimu pilsētā. Iesākām sarunu, kuru turpinājām ar e-pastiem; piedāvāju to laikraksta „Latvietis“ lasītājiem.

Ilze Nāgela: Pastāsti mazliet par sevi: kur Tu esi dzimusi? Kur izglītojusies?

Laima Priedīte: Esmu dzimusi Baden-Badenā, Vācijā. Gāju uz pamatskolu Hamburgā, tad Berlīnē un uz ģimnāziju Štutgartē, kur es pašlaik arī dzīvoju. Tagad man ir 19 gadu, man ir brālis Māris, kurš ir 17 gadus vecs. Man patīk mūzika un māksla. Es labprāt lasu, man garšo āziešu ēdiens. Es spēlēju tenisu, un man patīk ūdens sporti, kā arī snovbordings.

I.N.: Cik valodas pārvaldi?

L.P.: Pirmā valoda man bija latviešu, tad iemācījos arī vāciski bērnudārzā. Runāju arī angliski. Vēl esmu mācījusies franču un ķīniešu valodas.

I.N.: Vai bieži ciemojies Latvijā? Varbūt apmeklē Eiropas Vasaras skolu?

L.P.: Apmēram divas reizes gadā mēs ar ģimeni mēģinām būt Latvijā. Arī agrāk apmeklēju Eiropas Vasaras skolu vairākus gadus dažādās vietās Latvijā. Bija interesanti satikt latviešus no dažādām zemēm.

I.N.: Vai bieži esi Austrālijā?

L.P.: Līdz šim manā dzīvē Austrālijā esmu bijusi četras reizes. Pēdējo reizi pusgadu pavadīju tur. Man ļoti patīk būt Austrālijā, mēģināšu, lai arī nākotnē tiktu biežāk uz šo zemi!

I.N.: Vai Annas Ziedares Vasaras vidusskolā šī gada sākumā Tev biji pirmo reizi?

L.P.: Jā, bija pirmā reize, bet es ceru, ka varēšu atkal tikt citu gadu!

I.N.: Ko darīji Adelaidē? Vai tikai ciemojies pie vecvecākiem?

L.P.: Mazliet ciemojos, vakaros uzrāvām ar vecvecākiem zolīti, apskatījos Adelaidi un apkārtni, arī Melburnu. Adelaidē apmeklēju kursu Electronic Music Production pie SAE Institūta un mācījos dziedāšanu konservatorija pie Patrika Pauera (Patrick Power).

I.N.: Kādas bija Tavas studijas Adelaidē? Kas Tev patika/nepatika? Kā novērtē tās?

L.P.: Man patika studēt SAE Institūtā. Ļoti forši bija, ka varēju lietot ierakstu studiju ar labiem skaļruņiem un labām tehniskām ierīcēm. Varēju noklausīties savas kompozīcijas labā kvalitātē. Šis kurss man palīdzēja arī iestājeksāmeniem Vācijā un Latvijā. Septembri uzsākšu studēt skaņu režiju Rīgā, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā.

I.N.: No kāda vecumā esi sākusi mācīties spēlēt kādu mūzikas instrumentu?

L.P.: Es sāku mācīties klavieres diezgan agri, kad vēl dzīvoju Hamburgā un apmeklēju pamatskolu; no tā laika dažreiz vispār nespēlēju un dažreiz spēlēju vairāk. Pirmā skolotāja man bija Lauma Skride; vēl šodien apbrīnoju viņas pacietību, ar mani strādājot.

I.N.: Kāpēc tieši klavieres?

L.P.: Klavieres ir ļoti labs instruments, ko mācīties, lai saprastu tonālo sistēmu un ir vieglāk spēlējamas nekā, piemēram, vijole.

I.N.: Vai Tu spēlē vairākus mūzikas instrumentus? Kādus?

L.P.: Īsu laiku spēlēju mežragu, jo man tā skaņa ļoti patika, bet kaut kad biju pārāk slinka, lai vingrinātos, jo labprātāk gribēju spēlēt klasisko ģitāru. Vēlāk arī spēlēju elektrisko ģitāru ar kādu grupu Štutgartē.

Blakus instrumentiem pēdējos gados aizrāvos ar dziedāšanu gan džeza un popa stilā, gan vēlāk ar klasisko dziedāšanu.

I.N.: Kas Tev pamudināja studēt mūziku?

L.P.: Man ļoti patīk klausīties un spēlēt mūziku. Mani mūzika ir pavadījusi visu dzīvi, jo mamma (Red.: alta vijolniece Andra Dārziņa) ir mūziķe un tēvs arī agrāk spēlēja. 10 dienu vecumā apmeklēju savu pirmo koncertu! Man bija daudzas dažādas intereses, kā piemēram, māksla un dizains, bet tikai pēdējos divos gados kļuva skaidrs, ka mūzika man tuvākā no visām interesēm.

I.N.: Vai Tev ir kāds tuvākais komponists, skaņdarbs?

L.P.: Ir grūti pateikt vienu komponistu, jo tas man ātri mainās, un ir tik daudz foršas mūzikas. Kas man pašlaik patīk, – tas ir renesanses komponists Džons Dovlands (John Dowland) un viņa dziesmas.

I.N.: Kādi Tavi nākotnes plāni? Kādas ieceres?

L.P.: Nākotnē es ceru, ka man patiks dzīvot Latvijā, jo tas būs ļoti citādāk nekā mana dzīve pašlaik ir Vācijā. Un es ceru, ka varēšu tālāk darīt to, kas man patīk, mazliet vairāk koncentrēties uz komponēšanu.

I.N.: Ko es Tev nepavaicāju, bet Tu gribētu pateikt?

L.P.: Komponēju elektronisku mūziku, un es priecājos ļoti, ka man būs release no vienas dziesmas, ko uzrakstīju, kamēr biju Austrālijā ar vienu Adelaides Label Ba-Doop Records.

I.N.: Paldies Tev par sarunu! Novēlu Tev sekmes studijās Latvijā un uz drīzu tikšanos atkal Austrālijā! Varbūt nākamā gada sākumā būsi atkal Annas Ziedares Vasaras vidusskolā? ■



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com