Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Barselonā veido izstādi par Latvijas vēsturi

Sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju

Laikraksts Latvietis Nr. 321, 2014. g. 9. jūlijā
Līga Strazda -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
OM

Latvijas Okupācijas muzejs

Alumīnija krūzes, ko čekas apcietinātie Latvijas pilsoņi 1941. gadā izmantoja, lai paziņotu par savu likteni. Uz vienas no krūzēm iegravēts: „Visu par Latviju 37 politiskie tiekam izsūtīti 23-6-41 g. Saules mūžu Latvijai. K. Saknits“, uz otras – „Oc. Cob. НКВД СССР Maskavā sodīja aizmuguriski ar 8 gadiem darba nometnē Leske, Ozoliņš, Peters, Indriksons, Rotkajs, Zaimanovskis, Karčevčevs, Rozentāls, Mednieks, Minič, Šire, Stūris, Stalbe, Svitiņšs (?), Aizpurvis, Mežmalietis, Fišers, Viksna 20/VI 41 uz Ziem.-Aust. Krieviju“. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

Cigarešu etvija ar Salaspils koncentrācijas nometnes ainu, ko izgatavojis ieslodzītais Aleksandrs Strautmanis 1942.- 1944. gadā. Viņš tika nošauts 1944. gada augustā par bēgšanas mēģinājumu. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

Žurnāli „Kokle“, ko veidoja „Latvju Nacionālās Jaunatnes Apvienības organizatoru – iniciatoru grupa „Tālavas sili“ Alūksnes ģimnāzijā 1945. un 1946. gadā. Ģimnāziste Lūcija Sāgameža-Nāgele, kura žurnālam rakstīja dzeju, par to tika apcietināta 1946. gada oktobrī un notiesāta uz 10 gadiem ieslodzījumā labošanas darbu nometnē. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

Vatenis, kuru Noriļskas labošanas darbu nometnē izsniedza Leonīnei Krīveņai (1927). Viņu 1951. gadā apcietināja par darbošanos pretpadomju organizācijā „Daugavas Sargi“. Nometnē viņa bija līdz 1955. gadam. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

Pieminot 25. gadskārtu kopš krita Berlīnes mūris un izbeidzās aukstais karš, Barselonas Pilsētas domes Kultūras institūts gatavojas iekārtot izstādi par Latviju, kā vienu no valstīm, kas šo procesu rezultātā atguva neatkarību. Izstādē aptvers laika posmu no 1918. gada, kad Latvija pasludināja neatkarību, līdz 2004. gadam, kad Latvija iestājās ES.

Pirmdien, 28. jūlijā Latvijas Okupācijas muzejā Raiņa bulvārī 7 notika gaidāmās izstādes koncepta prezentācija, pēc kuras bija iespēja Barselonas pārstāvjiem uzdot jautājumus.

Rīgā ieradās Barselonas Pilsētas domes Kultūras mantojuma, muzeju un arhīvu Kultūras institūta direktors Žozefs Rodrigess (Josep Lluis Alay i Rodriguez) un pastāstīja par izstādi, ko paredzēts atvērt vienā no Barselonas nozīmīgākajām kultūrvēsturiskajām vietām – Karaļa pilī Svētās Agates kapelā, kas šobrīd ir Barselonas vēstures muzeja daļa. Izstādi plānots atvērt 15. oktobrī, un tā strādās līdz 11. janvārim.

Latvijas Okupācijas muzejs, pēc izstādes veidotāju lūguma, ir atlasījis vairākus priekšmetus no sava krājuma, kuri papildinās izstādes vizuālo un informatīvo materiālu. Pašreiz notiek šo priekšmetu sagatavošana pārsūtīšanai uz Barselonu. Par to vairāk pastāstīja Okupācijas muzeja speciālisti izstādes prezentācijas laikā.

Barselona ir otrā lielākā pilsēta Spānijā; atrodas tās ziemeļaustrumos Vidusjūras krastā, un ir Katalonijas administratīvais centrs.

Līga Strazda,
Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu speciāliste



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com