Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Eiropas Parlamenta vēlēšanas

Laikraksts Latvietis Nr. 311, 2014. g. 30. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Eiropas Parlamenta vēlēšanas aizvadītas, un kārtējo reizi varēja pārliecināties, ka latviešiem lielā mērā vienalga, vai Eiropas Savienības līdzekļi tiks vai netiks izmantoti Latvijas valsts pamatu graušanai.

Nebija pat trešā daļa no vēlētājiem, kuri paspēja aizvilkties līdz savam vietējam vēlēšanu iecirknim, piereģistrēties, izvēlēties vienu no sarakstiem, ielikt aploksnē un iemest urnā. Kad es nodevu savu balsi, tad vēlēšanu iecirknī bija trīsreiz vairāk darbinieku nekā vēlētāju.

Ar vēl līdz šim neredzētu rezultātu Vienotība ieguva 46% balsis un sūtīs 4 deputātus uz Strasbūru.

Ja pirms vēlēšanām bija dzirdēts sauklis, ka atturēšanās balsot ir balss par Rubiku un Ždanoku, tad tas tikai pa daļai īstenojās. Alfrēds Rubiks kandidēja ar savu Latvijas Sociālistisko partiju neatkarīgi no Saskaņas, un ieguva tikai 1,5% balsu, kas nepietika ceļam uz Strasbūru.

Tatjanas Ždanokas partija PCTVL – Par cilvēku tiesībām vienotā Latvijā tagad ir atmetusi mānīgo nosaukumu, un pilnībā atklāj savas kārtis ar jauno nosaukumu: Latvijas Krievu savienība. Saņemot tikai 6,4% no balsīm, tā ieguva vienu deputāta mandātu – pašu Tatjanu Ždanoku. Salīdzinājumā, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!“ – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNL“ (citējot pilnu nosaukumu) ar saviem 14,3% arī ieguva tikai vienu deputāta mandātu, un mūžīgais eiroparlamentārietis Roberts Zīle kārtējo reizi.

Vai Latvijas jaunie deputāti būs gatavi lielam propagandas karam, ko Krievija ir izvērsusi arī pret mums?

Kas būtu mainījies, ja vairāk vēlētāju piedalītos? Citur Eiropā dalība vēlēšanās arī bija ļoti zema – caurmērā ap 43%. Vēl neredzētā daudzumā tika ievēlēti eiroskeptiķi. Labā spārna nacionālisti uzvarēja Francijā, Dānijā un Austrijā. Francijas ekstrēmā labā spārna Nacionālās frontes partijas vadītāja Marīne Lepena (Marine Le Pen) ir Krievijas atbalstītāja un vēlas, lai Francija izstājas no NATO. Viņas tēvs, Nacionālās frontes dibinātājs, Eiroparlamenta deputāts Žans Marī Lepens (Jean Marie Le Pen) esot vairākkārt teicis, ka gāzes kameras bija tikai detaļa Otrā Pasaules kara vēsturē.

Uz kādu sapratni mums tagad cerēt, ja lūdzam Franciju nepārdot Krievijai helikopteru bāzes kuģus / jūras desanta kuģus Mistral. Šie kuģi var būt bāze 16 helikopteriem, 40 tankiem, 450 karavīriem un četrām desanta baržām?

Pēdējais vārds ir vēlētājam.

GN
2014. g. 30. maijā



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com