Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jūrmalas domē korupcija

Bet neviens nav pats to piedzīvojis

Laikraksts Latvietis Nr. 91, 2010. g. 26. maijā
Latvijas TV raidījums "De facto" -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jūrmalas domnieki atzīst politiskās korupcijas esamību pašvaldībā, kukuļa piedāvāšanu neviens gan neesot pieredzējis

To, ka politiskā korupcija Jūrmalas domē pastāv, LTV raidījumam de facto atzina gandrīz visi aptaujātie Jūrmalas domes deputāti. Jaunievēlētais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Romualds Ražuks raidījumam atzīst, ka neizslēdz ietekmi, bet par naudas došanu šajā sasaukumā nav dzirdējis. Savukārt Ilmārs Ančāns, kurš ievēlēts no Mūsu zemes, uzskata, ka politiskā korupcija domē ir liela. Deputāts Gatis Truksnis (LPP/LC), kas iepriekš bijis domes izpilddirektors, uzskata, ka šada situācija visiem bijusi ērta – notiekot tikai gaušanās par politisko korupciju, bet neviens no, piemēram, būvniekiem ar iesniegumu policijā vai KNAB nevēršoties un lietas līdz tiesai nenonākot.

Ekonomiskā krīze un dažādu būvprojektu apsīkums, protams, ir darījis savu un – kā norāda deputāti – politiskā korupcija šo iemeslu dēļ visticamāk ir gājusi mazumā. Bet, lai gan politiskās korupcijas esamību deputāti nenoliedz, savu iesaisti tajā neviens neatzīst. De facto aptaujājis lielāko daļu Jūrmalas domes deputātu, un visi noliedz, ka viņiem kaut reizi būtu piedāvāta nauda vai kādi citi stimuli, lai veicinātu viena vai otra lēmuma pieņemšanu. Tāpat visi de facto aptaujātie deputāti noliedz, ka jebkad būtu prasījuši naudu vai devuši jebkādus mājienus par kādu stimulu nepieciešamību, lai pieņemtu kādu lēmumu. Vienīgi Ilmārs Ančāns atzina, ka Jūrmalgeitas laikā viņam piedāvāti 20 tūktoši eiro par mēra ievēlēšanu, bet Iveta Blaua (JL) atzina, ka tieši viņai nu jau atstādinātais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics piedāvājis 5000 latus par atbalstu uzticības balsojumā mēram.

Bijušais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics atrodas apcietinājumā un par jauno Jūrmalas mēru ievēlēts Romualds Ražuks, bet par viņa vietnieku – deputāts Māris Dzenītis. Tomēr, kā norāda raidījums, arī jaunā Jūrmalas domes vadība nav bez aizdomu ēnas dažādu dīvainu darījumu jomā. Uzņēmējs Māris Dzenītis ieguvis visai skandalozu slavu, jo bijis saistīts ar Krievijas uzņēmēju Borisu Teterevu, no kura it kā izkrāpti 50 miljoni eiro, cenšoties viņam pārdot Dzenītim piederošo vissezonas slēpošanas trases projektu Kāpa.

Māris Dzenītis bijis Munkevica partijas biedrs un arī šīs partijas līdzdibinātājs. Iespējams tā ir tikai sagadīšanās, bet laikā, kad Munkevics vadīja Jūrmalas domi iepriekšējā reizē, Dzenīša ģimene ar domi noslēdza kādu visai izdevīgu darījumu, pārmetumi par ko jau publiskajā telpā ir izskanējuši.

Zemes gabalu Priedainē, Salaspils ielā 4, kas ir gandrīz 4,5 tūkstošus m2 liels, Jūrmalas dome nopirka 2006. gada beigās, samaksājot par to gandrīz 800 000 latu. Īpašuma pārdevēji bija Ira Harlamova un Jurijs Harlamovs – pašreizējā Jūrmalas domes vicemēra Māra Dzenīša māte un brālis. Tajā laikā Dzenītis nebija Jūrmalas domes deputāts, bet tikai Munkevica – toreizējā Jūrmalas mēra, partijas biedrs un partijas līdzdibinātājs. Dzenītis pats savu saistību ar šo darījumu noliedz.

Nekustamā īpašuma vērtētājs Jānis Pudņiks no Latio gan atzīst – ka 2006. gada beigās 800 tūkstoši lati par šādu zemes gabalu ar ēku uz tās nav bijusi pārmērīga cena.

Tomer kā liecina de facto rīcībā nonākušie Jūrmalas domes sēžu protokoli – lēmums par īpašuma iegādi no Munkevica partijas biedra Māra Dzenīša radiem pieņemts lielā steigā.

Tagad te tapis bērnudārzs par 1,5 miljoniem latu. Gandrīz miljons nācis no ES fondiem, daļa no valsts budžeta un daļa no pašvaldības. Kopā ar 800 tūkstošiem latu, ko dome iztērējusi par šī īpašuma iegādi – bērnudārzs ar peldbaseinu izmaksājis ap 2,3 miljoniem latu.

Latvijas TV raidījums „De facto“
Latvijas Televīzija
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com