Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzidrai Karamiševai 80

Leģendāro sportisti apsveic Ministru prezidents

Laikraksts Latvietis Nr. 89, 2010. g. 12. maijā
Zigurds Mežavilks -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DK801

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Dzidra Uztupe-Karamiševa, vairākkārtēja Eiropas meistare. Priekšplānā treneris Oļģerts Altbergs. Lužņiku stadionā Maskavā. FOTO Zigurds Mežavilks.

DK802

Dzidra Karamiševa ar Ministru prezidenta Valda Dombrovska pateicības rakstu, kuru viņai svinīgi pasniedz jubilejas svinībās. FOTO Dr. ped. Silvija Skulme.

Sporta muzejā 2. maijā svinēja pasaulslavenās basketbola komandas TTT pirmās kapteines leģendārās Dzidras Karamiševas 80. gadu jubileju. Jubilārei pasniedza Latvijas Ministru prezidenta Valda Dombrovska pateicības rakstu.

Reizē ar jubilāri bija viņas brālis Ēriks Uztups, kurš bija viens no basketbola iedibinātājiem Lielbritānijā. Sveicēju pulkā bija arī Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere, Basketbola savienības pārstāvji un sporta draugi. Protams arī daudzas TTT zelta komandas paša pirmā sastāva un vēlākā papildīnājuma basketbolistes, kuras tagad audzina savu bērnus un mazbērnus, joprojām strādājot valsts un sabiedriskajā darbā.

Pirms 50 gadiem, kad latvietes uzvarēja padomijas spartakiādē, tad PSRS bija pasaules labākā komanda, bet pašā padomijā visus uzvarēja latvietes, arī zem TTT emblēmas. Uzvarētas tika arī ASV valsts komanda un citas stipras vienības.

Droši var teikt, ka tā bija pasaules labāka sieviešu basketbola vienība.

Zigurds Mežavilks
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com