Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lielā Talka

Vienotība Lielajā Talkā 2012

Laikraksts Latvietis Nr. 198, 2012. g. 26. apr.
Ingmārs Čaklais -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Partijas „Vienotība“ Rīgas biedri talkoja Pļavnieku mežā. FOTO Ingmārs Čaklais.

Ingmārs Čaklais talko Pļavnieku mežā. FOTO Dace Čaklā.

Talkotāji gatavojas stādīt priedīti. FOTO Dace Čaklā.

Ingmārs Čaklais ar priedīti Pļavnieku mežā. FOTO Dace Čaklā.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un jaunie talkotāji. FOTO Ingmārs Čaklais.

Čaklā ģimene talko Pļavnieku mežā.

"Pavasarī, kad mostas daba, ikvienam ir svarīgi sakopt vidi, kurā dzīvojam. Un talka ir tas veids, kā kopīgi strādājot, iespējams paveikt lielus darbus." Ar šādu aicinājumu Lielās Talkas (www.talkas.lv) ietvaros šogad partijas Vienotība Rīgas biedri un atbalstītāji kopā ar savām ģimenēm un draugiem tika aicināti sakopt Pļavnieku mežu, kas atrodas Akadēmiķa Mstislava Keldiša un Ulbrokas ielas krustojumā.

Vienotības aktīvisti ir izpētījuši, ka Pļavnieku mežs ir teju vienīgā apzaļumotā vieta, kur atpūsties šī rajona iedzīvotājiem. Ziemā mežs ir vieta, kur bērniem baudīt ziemas priekus, vasarā – vieta, kur atpūsties un sportot. Ņemot vērā meža lielo apmeklētību un atkritumu tvertņu trūkumu, tas diemžēl ir piemēslots.

Uz Pļavniekiem devos arī es un mana ģimene, lai kopīgiem spēkiem Vienotībā līdzdarbotos ar ikvienu, kam rūp skaista un sakopta vide. Talkā satiku un plecu pie pleca strādāju ar premjeru Valdi Dombrovski, kolēģiem Saeimā – deputātiem Alekseju Loskutovu, Andreju Judinu, Lolitu Čigāni, Edvardu Smiltēnu un Inu Druvieti, Eiroparlamenta deputāti Inesi Vaideri, Rīgas domes deputātiem Baibu Brigmani un Māri Puriņu un daudziem citiem Vienotības biedriem, atbalstītājiem un viņu draugiem ar ģimenēm. Īpaši priecājos, ka Vienotībai pievienojās apkārtējo māju iedzīvotāji. Kopā bijām vairāk kā 200 talcinieki.

Rīta cēlienu pavadījām, sakopjot Pļavnieku meža teritoriju, savukārt ap plkst. 12.30 Ministru prezidenta Valda Dombrovska virsvadībā iestādījām trīs priedītes, kurām devām vārdus – Solvita, Valdis un Egle. Paldies organizatoriem par sagādātajiem dēstiem un inventāru!

Meža ielokā Vienotība novietoja arī trīs soliņus un atkritumu urnu, par ko īpaši pateicīgi bija Pļavnieku senjori, kuri jau sen esot runājuši, ka mežā trūkst vietiņas, kur piesēst pēc pastaigas un tagad tā pati uzradusies. Lai viņiem veselība un dzīvesprieks vēl ilgus gadus!

Talkas rezultātā tika piepildīti vairāk nekā 80 maisi ar atkritumiem, savāktas riepas, vairāki datori, televizori, dīvāns, mēbeles un citi sadzīves priekšmeti. Šajās pāris stundās sakopta pamatīga teritorija, un Pļavnieku iedzīvotāji varēs baudīt vasarīgo dabu daudz tīrākā vidē.

Par omulību gādāja Sabiedriskās aprūpes biedrības Marija jaukās dāmas ar rīta kafiju un pīrāgiem, bet pusdienlaikā izsalkušos talciniekus cienāja ar karstu un gardu zupu un kliņģeri.

Tā kā Lielās Talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu, tad Vienotība šo ideju šogad realizēja simtprocentīgi. Un galvenais – svarīgi nav tikai sakopt, svarīgi ir, lai katrs, kas piedalās talkā, vairs nekad neizmet papīru mežmalā, neatstāj plastmasas pudeli ceļmalā vai mežā un nākotnē radina tādai rīcībai citus.

Atpakaļceļā, braucot cauri Rīgai, ievēroju, ka daudzas ģimenes ne tikai piedalās Lielās Talkas pasākumos, bet kopj savu piemājas teritoriju. Tas arī ir svarīgi – ja kādam Lielās Talkas aicinājums un aktivitātes dod ierosmi sakopt arī pašam savu sētu.

Šodien kāds paziņa sociālajā tīklā Twitter ierakstīja – "pilsēta šodien ir kļuvusi tik skaista!". Piekrītu! Un domāju, ka ne viena vien pilsēta un sēta!

http://www.vienotiba.lv/jaunumi/zinas/vienotiba-lielaja-talka-2012/

http://www.vienotiba.lv/jaunumi/mini-zinas/2012-gada-21-aprilis---lielas-talkas-diena/

http://www.talkas.lv/

Ingmārs Čaklais
Laikrakstam "Latvietis"Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com