Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Top jauna latviešu čempione peldēšanā

Krista Ceplīte var pārstāvēt gan Latviju, gan Austrāliju

Laikraksts Latvietis Nr. 157, 2011. g. 27. jūlijā
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Ceplite

Krista Ceplīte. FOTO Malda Ceplīte.

Kristai Ceplītei ir tikai 12 gadi, bet tas viņai nebija šķērslis kļūt par divkārtējo zelta medaļas čempioni 400 un 800 metru distancēs, un izcīnīt sudraba medaļu 200 metros brīvajā stilā Latvijas peldēšanas sacensībās š.g. jūnijā.

Savā īsajā mūžā, Krista iepazinusi jau trīs ļoti dažādas zemes. Viņa dzimusi Latvijā, bet ģimene pārcēlās uz dzīvi Šveicē un tad uz Dubaju 2004. gadā, no kurienes viņas tēvs, Kārlis, kurš dzimis Adelaidē, Austrālijā, vada lidsabiedrības Emirates Airline lidmašīnu. Viņas māmiņa Aija dzimusi un augusi Latvijā, un tā nu iznāk, ka Kristai ir dubultpilsonība, kas ļauj viņai pārstāvēt vai nu Latviju, vai Austrāliju starptautiskajās sacensībās. Ar 12 gadiem viņa vēl ir par jaunu, bet ar 13 gadiem drīkstēs piedalīties, kur vēlas.

Kristai ir augstas ambīcijas, jo ir jau noskatījusi 2016. gada Olimpiskās spēles Riodežaneiro. Viņa saprot, ka uzvara no debesīm nekrīt; vajadzīgs neatlaidīgs darbs un liela piespiešanās, lai nākotnes sapņi piepildītos. Jātrenējas astoņas reizes nedēļā, jāceļas piecos no rīta, vienalga – ziema vai vasara, un jāatsakās no tikšanās ar draudzenēm, jo tam vienkārši neatliek laika. Gaišās galvas dēļ, skolas uzdevumi Kristai grūtības nesagādā, bet arī viņas dienā ir taču tikai 24 stundas. Saprazdama, ka karjera sportā nav visam mūžam, Krista jau tagad zina, ka vēlas mācīties par fizioterapeiti, kur skolas atzīmēm ir liela nozīme. Ar saviem 12 gadiņiem, viņa ir apbrīnojami nobriedusi savos uzskatos un spēj atteikties no šīs dienas lētām izpriecām, lai sasniegtu nākotnes mērķi.

Tikai šī gada martā jaunā peldētāja pievienojusies Hamilton Aquatics peldēšanas klubam Dubajā, kur treneri brīnās par viņas izcilo progresu tik īsā laikā. Uz Rio olimpiskajām spēlēm viņa varētu tikt kā Latvijas peldētāja ar speciālu ielūgumu (angl.: Wild Card), kurus piedāvās tikai diviem Latvijas sportistiem. Krista cer būt viena no šiem izvēlētiem. Protams, ka Krista priecājas par Latvijas čempionātā iegūtām medaļām, sevišķi ņemot vērā, ka tās iegūtas, sacenšoties ar gados vecākām peldētājām. Kristas talants ir nenoliedzams, un medaļas dod viņai pārliecību, ka vieta un panākumi Olimpiskajās spēlēs ir sasniedzams mērķis. Vajag tikai turpināt smagos treniņus un nezaudēt ticību sev.

Šobrīd Krista uzturas uz diviem mēnešiem Adelaidē pie vecvecākiem Edgara un Maldas Ceplīšiem, lai piedalītos Dienvidaustrālijas Peldēšanas čempionātā. Tēvs Kārlis pats sācis viņu trenēt peldēšanā tad, kad ģimene pārcēlusies uz Dubaju, bet drīz sapratis, ka meitas talanta izveidošanai nepieciešami profesionāli treneri. Ar visas ģimenes atbalstu, Krista ir peldējusi Latvijā, Austrālijā, un Dubajā. Nav šaubu, ka viņas vārdu redzēsim un dzirdēsim nākotnē pasaules čempionu sarakstos, un, cerams, uz Olimpisko spēļu uzvaras tribīnes ar zelta medaļu ap kaklu, Latvijas vārdu daudzinot.

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com