Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

„Netīšām“

Laikraksts Latvietis Nr. 576, 2020. g. 14. janv.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Pagājušā nedēļā pasauli satrauca ziņas, ka Ukrainas komerciālā pasažieru lidmašīna reisā Teherāna – Kijeva avarējusi drīz pēc pacelšanās no Teherānas starptautiskās lidostas.

Uzreiz radās aizdomas, ka lidmašīna ir notriekta, bet Irānas valdību, militārie un civilās aviācijas pārstāvji visi kā viens noliedza, ka lidmašīna būtu bijusi notriekta. Tas neesot iespējams.

ASV prezidents Tramps, neraksturīgi piekāpīgi teica, ka Irāna ir „netīšām“ notriekusi Ukrainas pasažieru lidmašīnu.

Irāna, arī neraksturīgi, dažas dienas pēc notikuma atzinās, ka, jā, – tā ir patiešām netīšām notriekusi Ukrainas lidmašīnu. Sekoja paskaidrojumi, ka šāvējs bija lidmašīnu sajaucis ar spārnoto raķeti, jo tā mainījusi kursu virzienā uz militāro bāzi.

Šāda atzīšanās ir laba politika, jo tā noņem lielu daļu no starptautiskās spriedzes. Sākumā, varbūt, ir grūtāk, bet ilgtermiņā ir daudz labāk. Kāpēc Krievija vēl līdz šai dienai neatzīst patiesību par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu Krievijas okupētajā Austrumukrainā?

Atzīšanās arī novērš uzmanību no jautājuma – vai patiešām bija netīšāmi? Lidmašīna sekoja paredzētam maršrutam, un tā kāpa arvien augstāk. Kā to var sajaukt ar spārnoto raķeti, kura nāktu arvien zemāk?

Neizbēgami jāsalīdzina ar Iran Air reisu 655, kuru īsi pēc pacelšanās 1988. gada 3. jūlijā notrieca Irānas teritoriālos ūdeņos atrodošais ASV karakuģis USS Vincennes, nogalinot 299 cilvēkus. Amerikāņi bija sajaukuši kāpjošo Airbus 300 ar uzbrūkošo F-14 Tomcat iznīcinātāju.

Vai uzzināsim īsto patiesību par Ukraine International Airlines Reisu 752?

GN
2020. g. 14. janv.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com