Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kopīga Lāčplēša dienas atcere Melburnā

Draudze un Daugavas Vanagi

Laikraksts Latvietis Nr. 569, 2019. g. 3. nov.
Daina Jefimova -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SvKrustaDraudze

DV

Daugavas Vanagi

Māc. Kolvins Makfersons. FOTO Andris Atvars.

Karoga iznešana no baznīcas. Priekšgalā māc. Kolvins Makfersons. FOTO Andris Atvars.

Jānis Kārkliņš. FOTO Andris Atvars.

Referente Kristīne Elberta. FOTO Andris Atvars.

No kreisās: Gunārs Klauss, Juris Nemiro, Ārija Merita, Daina Jefimova, Māra Jefimova. FOTO Andris Atvars.

Lāčplēša diena tika atzīmēta karavīru piemiņai 10. novembrī Svētā Krusta baznīcā. Dievkalpojumu vadīja mācītājs Kolvins Makfersons (Colvin MacPherson).

Pēc dievkalpojuma notika karavīru piemiņas akts baznīcas zālē. Šis ir jau trešais gads, kad Daugavas Vanagu Melburnas nodaļa un Melburnas Latviešu evanģēliski luteriskā draudze kopā atceras karavīrus. Melburnas Daugavas Vanagu priekšsēdis Jānis Kārkliņš runāja par Lāčplēša dienas vēsturi. Ir pagājuši 100 gadi, kopš tika dibināts Lāčplēša kara ordenis, un 100 gadi kopš bermontieši tika izdzīti no Rīgas.

Otru referātu sniedza Kristīne Elberta. Kristīne runāja par savu darbu. Bija pārsteigums, klausoties par Kristīnes darbu, kā arī, ka Kristīne visu runas laiku runāja ar ķirzaku uz pleca. Kristīne izskaidroja par darbu Moonlit Sanctuary iestādē un savu brīvprātīgo darbu ar Wildlife Victoria, kur Kristīne tiek izsaukta, lai palīdzētu ķenguriem, putniem un oposumiem. Viņa arī runāja par savu sapņu darbu Moonlit Sanctuary, kur Kristīne strādāja ar čūskām un tagad ar koalām. Kristīne turpina strādāt ar dzīvniekiem vēl šodien.

Tika pasniegti pieci Daugavas Vanagu apbalvojumi. Daina Jefimova par viņas darbu Krodziņa vakaros un citos pasākumiem un palīdzību valdes darbā un Māra Jefimova par palīdzību Krodziņa vakaros saņēma DV Austrālijā Atzinības rakstus. Juris Nemiro par lielu darbu, atbalstot Daugavas Vanagus, un arī viņa darbu citur latviešu sabiedrībā, Gunārs Klauss par darbu ar Austrālijas Latviešu teātri un Daugavas Vanagiem saņēma DV Centrālās valdes atzinības rakstus. Gunārs bijis arī starp Daugavas Vanagu dibinātājiem Zedelghemas kara gūstekņu nometnē. Ārija Merita saņēma augstāko Daugavas Vanagu apbalvojumu – krūšu nozīmi zeltā. Ārija ilgus gadus darbojās Melburnas Daugavas Vanadzēs, tai skaitā nodibinot un vadot vanadžu kori, kā arī vadot draudzes kori.

Liels paldies vanadzēm, kuras pacienāja sarīkojuma dalībniekus ar pīrāgiem un smalkmaizītēm pēc sarīkojuma. Vēlreiz liels paldies Melburnas Daugavas Vanagiem un Melburnas latviešu ev. lut draudzei par pasākuma organizēšanu.

Daina Jefimova
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com