Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vilis Vītols runā arī Pertā

Atgādina vārdus „vēl cīņa nav galā“

Laikraksts Latvietis Nr. 122, 2010. g. 7. dec.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

FOTO Jānis Purvinskis.

Kā Latvijas valsts svētku svinību turpinājums Pertā notika vēl sestdien, 27. novembrī, kad pēc visu citu latviešu centru Austrālijā apmeklējuma Vilis Vītols ar kundzi Martu neaizmirsa apmeklēt arī Pertas latviešu saimi.

Kaut gan ir Austrālijas pavasara beigas, diena izvērtās tīri vasarīga, termometram kāpjot jau atkal pāri pār +35°C. Toties pāri par četrdesmit Pertas latviešu bija pulcējušies dzesinātajās DV Pertas nodaļas kluba telpās, lai noklausītos tālā Latvijas ciemiņa runu.

Ciemiņus saņēma un par viņiem gādāja LAAJ vicepriekšsēdis Pertā Jānis Vucēns. Latvijas goda konsuls Pertā Jānis Purvinskis kopā ar Daugavas vanadžu vadītāju Ritu Džonsonu viesiem izrādīja Pertas Latviešu lepnumu: Latviešu Centru ar Latvijas goda konsulāta telpām, skatuvi, zāli, baznīcu un, saprotams, DV kluba telpām, kur notika Vītola kunga runa.

Jānis Vucēns klātesošos iepazīstināja ar ciemiņa īsu dzīves stāstu, darbiem un panākumiem. Vilis Vītols mums deva izsmeļošu stāstu par pašreizējiem notikumiem Latvijā. To starpā viņš arī stāstīja par 10. Saeimas vēlēšanu rezultātiem un dažām to cerētām sekām. Tā kā šoreiz pirmo reizi arī mēs, Pertas latvieši bijām varējuši vēlēšanās piedalīties, tad labais rezultāts bija arī mūsu nopelns un mūs gandarīja. Tā nu ceram, ka viņa vārdiem būs piepildījums un ka šī valdība tiešām būs godīga un patiesa kā viņi to solīja pirms vēlēšanām.

Vītola kungs liek lielas cerības uz Saeimā vietu atradušo jauno latviešu partiju Visu Latvijai! un arī domā, ka šīs Saeimas laiks tiem varētu būt kā mācību un norūdīšanās laiks. Latvijā jau tagad ir pārliecība, ka šī partija augs un gūs lielu nozīmi Latvijas nākotnē. Lai tas tā būtu! Jau sen, šeit ārzemēs dzīvojošie latvieši ir cerējuši, ka ne jau krievu laikā izaugušie un ar korupciju rūdītie politiķi, bet gan demokrātijā augošie latviešu jaunieši Latviju novedīs uz pareizā ceļa, jo ieņemot vietu jaunajā Saeimā, viņi jau ir pierādījuši savu patriotismu un ticību Latvijai.

Tas, ka tauta beidzot ir uzticējusies savām spējām bijis pierādījies ar daudzajiem (+) un svītrojumiem vēlēšanu zīmēs. Ciemiņš gan mums atgādināja kādreiz teiktos vārdus: vēl cīņa nav galā. Krīze Latvijā vēl ir jāpārvar, bet arī krieviem nemaz tik smalki neiet. Viņu iespaids gan Latvijā, gan arī visā pasaulē nemaz tik spožs nav. Vilis Vītols stāstīja, ka viņi ir diezgan zemā līmenī ar saviem panākumiem un dzīves līmeni. Ka Latvijai jau arī nav nemaz tik liela tirdzniecība ar Krieviju, kā krievi Latvijā to grib paust: Latvijas imports no Krievijas ir tikai 10% un eksports uz Krieviju tikai 8%. Tātad Latvijas neatkarība no Krievijas tirgus nav apdraudēta.

Ciemiņš mums arī pastāstīja par saviem pašreizējiem galvenajiem projektiem: gan par Vītolu fondu, gan par Likteņdārzu. Lasīt par tiem avīzēs ir viena lieta, bet dzirdēt to tieši no paša dibinātāja, ir jau kaut kas cits. Pēc mana un citu klausītāju ieskatiem Viļa Vītola runa bija viena no visskaidrākajiem atstāstiem par pašreizējiem apstākļiem Latvijā kādus mēs esam vispār dzirdējuši. Mēs izsakām Vītolu pārim lielu paldies, ka viņi atrada laiku apciemot arī mūs Pertā, ko daudzi Latvijas ciemiņi neatrod.

Kā jau parasti, mūsu dāmas bija arī parūpējušās par uzkodām un tēju/ kafiju, bet kluba vadītājs Viktors Mazalevskis bija rūpējies par vīnu un citiem dzērieniem, lai mēs šajā karstumā nenoslāptu. Tad jau vēl pēc mazas atpūtas viesim uzdevām jautājumus, kurus viņš atbildēja taisnīgi ar to, ko zināja, un to, ko nezināja, tad arī tā atbildēja. Tātad Vilis Vītols nav politiķis un atbildes nepiegudro. Jautājumi bija daudzi un dažādi, un vienai kundzei tie nāca kā lietus no debesīm. Bet tā jau mēs taču mācāmies: no citu ļaužu ziņkārības. Paldies Vītolu pārim, paldies klausītājiem, paldies jautātājiem un visiem, kuri bija palīdzējuši, lai šī runa šeit notiktu omulīgā gaisotnē. Mēs novēlam Vilim un Martai Vītoliem laimīgu ceļa vēju un sveiciniet Latviju arī no mums Pertā!

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com