Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Štrunts par bitēm, ka tik medus...

Jancis raksta par kaut ko citu

Laikraksts Latvietis Nr. 545, 2019. g. 7. jūnijā
Jancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Neuztraucieties, lūdzu, neuztraucieties! Nerunāšu ne par bitēm, ne par medu. Man tikai izskatījās, ka tāds virsrakstiņš smuki sēž, un tāpēc to atstāju – lai sēž. Ne jau, ka bitēm, vai arī medum būtu kāda vaina. Bet es esmu dzirdējis, ka bites pašas nobeidzoties, tiklīdz kādam cilvēkam iekožot. Es, diemžēl, esmu tik daudz cilvēkiem kodis vai iekodis, ka man jau gandrīz vai vajadzētu klauvēt pie Fokneras* vārtiem. Tāpēc, ja nerakstīšu par bitēm, tad varbūt vēl varu kādu laiku citiem kost. Ne jau, ka man tā košana būtu tik svarīga, bet kaut kā taču laiks ir jāpiepilda...

Bet atpakaļ pie lietas... Jā, kas tad bija tā lieta... Ak, jā, bites un medus...

Liekas, ka man ir kaut kas sagājis putrā (galvā, ne vēderā). Kā var likt bites un medu virsrakstā un tad ne par vienu, ne otru vairs nerakstīt – pat nepieminēt?

Gandrīz jau domāju, ka būs jāiet pie daktera, bet tad apķēros, ko tad dakteris zinās par bitēm un medu? Pašam arī galvā nekas nav patvēries. Sāku meklēties pa savām grāmatām – ne par kodējām bitēm, bet par medutiņu. Šo to atradu un dalīšos arī ar jums savos atradumos:

Beķercepti kliņģerīši
Ēdelšteina bīdelēti.
Piens un bišu medutiņš
Tek no liepu lapiņām.
Lustīgs tēvs ar māmuliņu,
Dēls noķēra cielaviņu.
Tā nebija cielaviņa,
Tā bij dēla līgaviņa.

Vienīgā peršiņa par medu, ko varēju atrast. Un tā pati maz ko palīdz, jo tādiem večukiem kā mēs – darīšanas ar līgaviņām var atgadīties tikai sapņos vai Holivudas filmās. Arī notis šai peršiņai nebija pieliktas klāt, lai vismaz varētu lustīgos brīžos uzdziedāt. Bet ir jau arī noderīgākas lietas: Medus esot ļoti koncentrētas Fruktozes avots un ēdot kaut tikai pāris ēdamkarotes, kad tev ir smagas paģiras, esot viens ceļš kā izdzīt ārā alkoholu, kas vēl turas tavās iekšās. To noteikti der likt aiz auss (šo pamācību, ne jau medu).

Tad vēl – medus palīdzot sadziedēt ādas ievainojumus. Samazinot māgas jēlumu sāpes. Padarot aizcietējumus mīkstākus, kā arī atvieglojot caureju. Ar brīdinājumu, ka medu nedrīkst dot zīdaiņiem, informācija par medu izsīka. Bet laba jau daudz nevajag. Tagad es vismaz esmu parādījis savu labo gribu palīdzēt līdzcilvēkiem. Un tagad man vairāk nav laika. Jāiet uz veikalu nopirkt vairākas medus burciņas – man paredzētas tādas mazas svinībiņas un pēc tam...

Jancis
Laikrakstam „Latvietis“

* Red. Kapsēta MelburnāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com