Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LAAJ darbība un mūsu jaunatne...

...kas notiek?

Laikraksts Latvietis Nr. 541, 2019. g. 23. martā
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

Sidnejas Vasaras vidusskolas audzēkņu grupiņa uzstājās Parnela ielas svētkos.

Ir noturēta pirmā prezidija sēde 2019. gadā, un, lai gan daudz lietas tika pārrunātas, šoreiz piegriezīšu vērību LAAJ atbalstam, kas domāts, lai palīdzētu mūsu jaunatnei iedziļināties latviešu kultūrā un vēsturē un uzspodrinātu viņu latviešu valodu.

LAAJ atbalstu sniedz vairākās formās. Dabīgi, vajag finansiāli atbalstīt organizācijas, kas izglīto un iesaista mūsu jauniešus, kā arī pašus jauniešus, kas izvēlās dziļāk izprast un saprast savu latvietību. To jaunieši Austrālijā dara, piedaloties Annas Ziedares Vasaras Vidusskolā (AZVV) un Tērvetes nometnē, vai Latvijā caur projektiem, tā kā Sveika, Latvija! vai Eiropas Vasaras Skolu. Ja nevar atļauties tur tikt un piedalīties, tad ne tikai jaunieši, bet mūsu sabiedrība ir zaudētāji.

LAAJ ir atbalstījusi jauniešus jau vairākās paaudzēs un bez tā, nez cik mūsu jaunieši no trešās, šeit dzimušās paaudzes, runātu latviski, dziedātu, dejotu, spēlētu teātri un organizētu Jaunatnes Dienas. LAAJ atbalsts atļauj viņiem piedalīties, sadraudzēties un izbaudīt dzīvi latviskā vidē, ne tikai mācīties par to no grāmatas.

Finansiāls atbalsts ir svarīgs, bet tas nav vienīgais veids kā LAAJ palīdz. Visi jau pazīst to darbību, ko veic Austrālijas Latviešu sestdienas skolas vairākās pilsētās. Kas iesākās kā pašorganizētas skolas, bez kontakta ar Latviju, tagad ir saistītas ar izglītības departamentiem pavalstīs un saņem palīdzību no Latvijas – viesu lektorus, programmas un mācību vielu, iespējas sadarboties. Tam visam vajag koordināciju, ko veiksmīgi un ar enerģiju veic LAAJ Izglītības Nozares vadītāja Ļena Rumpe.

Un atbalsts jau nebeidzas ar Austrāliju, lai gan dabīgi šeit atbalstīt jauniešus ir pirmajā vietā. Caur ziedojumiem Mana Dāvana Latvijai, kas tagad ir nodoti Vītolu fondam, stipendija atbalstīs latviešu studentus arī Latvijā.

Un tātad, mēs nonākam pie biedru naudām, kas palīdz veikt šo visu. Dabīgi ir individuālas biedru maksas ($20 gadā), bet ir arī organizāciju biedru maksas. Es vēlos ierosināt, ka katra latviešu organizācija Austrālijā pārbauda, kad ir veikts pēdējais biedru naudas maksājums, un, ja atrod, ka tas nav noticis kādu laiciņu, tās steidzīgi nokārto. Tāpat vēlos atgādināt, ka vajadzētu arī samaksāt Kultūras fonda nodevas pēc sarīkojumiem (Konts kurā iemaksāt: Latvian Federation of Australia and New Zealand, BSB: 704 235, Konta numurs: 00017455. Vai var sūtīt čeku uz LAAJ pasta adresi: PO Box 457, Strathfield, NSW, 2135), lai LAAJ var turpināt palīdzēt jauniešiem uzaugt ar cieņu un mīlestību pret Latviju un latvietību!

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com