Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Medijpratības nedēļa

18. martā Latvijā un visā Eiropā sākas

Laikraksts Latvietis Nr. 541, 2019. g. 23. martā
Lita Kokale -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
KulturasMinistrijaGerbonis

FOTO LR Kultūras ministrija.

Pirmdien, 18. martā, ar Kultūras ministrijas (KM) un British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu Nacionālās Mākslu vidusskolas 3.-5. klases skolēni piedalījās interaktīvā uzvedumā medijpratības stiprināšanai. Šis ir viens no 10 pasākumiem visā Latvijā, kas šajā nedēļā noritēja Eiropas medijpratības nedēļas ietvaros.

Medijpratības izrādi bērniem izstrādājuši un pirmdien Nacionālajā Mākslu vidusskolā izspēlēja meža zvēri – Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) 4. kursa studenti, topošie aktieri Una Eglīte, Rūdolfs Apse un Mārtiņš Gailis. Uzvedums veidots, par pamatu izmantojot Vidzemes Augstskolas docentes, komunikācijas zinātnes doktores Solvitas Denisas-Liepnieces pasaku CAPS un CIET jeb Vilks manipulators. Tas ir izglītojošs un izklaidējošs stāsts, kas bērniem palīdz saprast, kā veidojas informatīvā vide un mācīties kritiski izvērtēt redzēto vai dzirdēto.

Ar izrādi, ko pirmie varēja noskatīties bērni Nacionālajā Mākslu vidusskolā, vēlāk LKA trupa KM un British Council pārstāvniecības Latvijā veidotā projekta ietvaros dovās turnejā uz vēl vairākām Latvijas skolām. Tāpat izrādei taps arī video ieraksts, ko līdz mācību gada beigām paredzēts nosūtīt visām Latvijas skolām izmantošanai mācību stundās vai citās nodarbībās 9 – 11 gadus vecu bērnu izglītošanai.

2017. gadā pēc KM pasūtījuma veiktā Latvijas iedzīvotāju medijpratības pētījuma rezultāti rāda, ka tikai 40% cilvēku apgalvo, ka spēj atpazīt uzticamu informāciju no tendenciozas un safabricētas.

Lai aktualizētu medijpratības jautājumus, šogad no 18. līdz 24. martam Eiropas Komisija pirmo reizi organizē Eiropas medijpratības nedēļu. Ar dažādiem izglītojošiem pasākumiem tajā piedalās iestādes, NVO un interesentu grupas no visas Eiropas.

Arī Latvijā viens no mediju politikas rīcības virzieniem ir medijpratības veicināšana. Pieaugot informācijas apjomam, kas turklāt pieejams no arvien sadrumstalotākiem avotiem, kritiskās domāšanas un medijpratības nozīme pieaug.

Lita Kokale,
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com