Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Latviešu ciemā „Oktoberfest“

Tika sumināti oktobra gaviļnieki

Laikraksts Latvietis Nr. 523, 2018. g. 9. nov.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Ivars Štubis pavadīja dziedāšanu. FOTO Ingrīda Biezaite.

Jau trešo gadu pēc kārtas Latviešu Ciema ļaudis oktobrī sanāk kopā, lai svinētu Oktoberfest. Tā ir jautra pēcpusdiena, kur visi tiek aicināti nākt ēst dažādas gardas uzkodas, iedzert alu un vīnu un dziedāt vācu izcelsmes dziesmas.

Arī šogad trešdien, 17. oktobrī, sanākušie bija kuplā skaitā. Reti kam vajadzēja atgādināt par kopā sanākšanu, jo lielākā daļa jau gaidīja šo jauko pēcpusdienu un bez liekas atgādināšanas ieradās paši, saposušies un labā noskaņā.

Arī šoreiz sagatavotajā dziesmu grāmatā bija dziesmas, kas ir vācu izcelsmes – bieži un skanīgi dziedātas, kad kopā sanāk latvieši un reti, kurš zina, ka tās ir sarakstījuši vācu komponisti. Tāpēc Ivars Štubis pastāstīja dziedāto dziesmu izcelšanās vēsturi un pāris teikumus par to sacerētājiem.

Tad Ivars pastāstīja, kā šogad ir gājis Oktoberfestā – cik viesi apmeklējuši, cik litru alus ir izdzerts, un pēc tam sekoja jautājumu viktorīna no iepriekš dzirdētā, kur, sakot pareizas atbildes, varēja tikt pie šokolādes balvām. Pie viena tika sumināti oktobra gaviļnieki, un tā dziedot, sarunājoties, baudot gardās uzkodas, alu un vīnu, laiks paskrēja nemanot. Paldies visiem par piedalīšanos!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com