Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA nostāja pirms 13. Saeimas vēlēšanām

Aicinājums aktīvi piedalīties

Laikraksts Latvietis Nr. 518, 2018. g. 6. okt.
PBLA pārstāvniecība -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Rīga, 26. septembris. Latvieši pasaulē domā par mūsu valsts nākotni un seko līdzi politiskajai situācijai Latvijā pirms 13. Saeimas vēlēšanām, ar satraukumu gaidot šo vēlēšanu rezultātus. Saprotam, ka Latvijas tauta – visi 1 548 100 balsstiesīgie pilsoņi – 6. oktobrī atradīsies vēsturiskas izvēles priekšā: ļaut Latvijai turpināt attīstīties rietumu demokrātisko tradīciju ietvaros, balsojot par kādu no stabilajām labēji centriskajām partiju apvienībām; izmēģināt kaut ko jaunu, atbalstot kādu no nesen izveidotajiem politiskajiem spēkiem; vai arī ļaut Latvijai slīdēt austrumu kaimiņa ietekmes sfērā, nepiedaloties vēlēšanās vispār, vai izvēloties kādu no kreisi noskaņotajiem spēkiem.

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA), kas vairāk nekā 60 gadu iestājusies par Latviju, cīnoties par neatkarības atjaunošanu okupācijas gados un palīdzot stiprināt Latvijas demokrātiju un ekonomiku jaunatgūtās brīvības gados, ir politiski neitrāla organizācija. Mēs vienojam organizēto latviešu sabiedrību pasaulē. PBLA nevar un nedrīkst sniegt padomu tautiešiem pasaulē, kā balsot; mēs varam tikai iestāties par mums visiem svarīgajām vērtībām – latvisko kultūru, izglītību, ekonomiskās labklājības veicināšanu un Latvijas valsts drošību. Tās ir mūsu pamatvērtības, uz kurām mēs balstām savu darbu. Izvēle, par ko balsot, ir jūsu rokās un uz jūsu sirdsapziņas! PBLA būs jāstrādā un jāsadarbojas ar nākamo valdību un Saeimu, lai kāda tā būtu, tāpēc mums jāietur politiskā neitralitāte.

Aizvadītajos gados PBLA ir izveidojusi ne tikai tuvas darba attiecības ar mūsu galvenajiem sadarbības partneriem – Ārlietu ministriju, bet esam arī labi sadarbojušies arī Kultūras, Aizsardzības, Izglītības un zinātnes ministrijām. Esam vienmēr bijuši uzklausīti Valsts prezidenta un Ministru prezidenta kancelejās. Atzinīgi novērtējam valdības un ministriju centienus stiprināt valsts drošību, piešķirot 2% no valsts kopprodukta aizsardzībai, atbalstīt diasporas bērnu un jauniešu izglītību, atbalstu kultūras darbam, kas mums palīdz uzturēt latvietību ārpus Latvijas. Valsts ir nozīmīgi atbalstījusi kultūras pasākumus un Latvijas simtgades svētku norises ASV, Austrālijā, Kanādā, Dienvidamerikā (Brazīlijā), Krievijā un, protams, Eiropas valstīs. Latviešu valodas aģentūra gādā par diasporas centieniem uzturēt augstvērtīgu latviskās izglītības sistēmu. Šis atbalsts tiek sajusts un novērtēts!

Mēs aktīvi līdzdarbojamies un dodam Latvijai pretī – PBLA dalīborganizācijas ir nepārtrauktā kontaktā ar Latvijas stratēģisko partnervalstu valdībām, šo valstu ārlietu ministrijām, politiķiem, informējot un aizstāvot Latvijas valsts intereses un palīdzot sasniegt ārpolitiskos mērķus. Kanādas latviešu organizācijas sadarbojas ar Kanādas karavīru vadību pirms tie dodas misijā uz Latviju. ASV latvieši nemitīgi veic Latvijas interešu aizstāvības darbu ASV kongresā un informē ASV Ārlietu ministriju, Austrālijas latvieši palīdz ar biznesa kontaktiem Āzijas valstīs. Eiropas Latviešu apvienība popularizē latviešu kultūru, veido latviskās izglītības sistēmu Eiropas valstīs, cenšas aizstāvēt jaunizbraucēju intereses. Mēs visi kopā gādājam par Latvijas drošību un atpazīstamību pasaulē, palīdzam veicināt ārvalstu investīcijas Latvijā, veidot biznesa kontaktus. PBLA novērtē, ka Latvijas politiķi un diplomāti arvien vairāk uzskata diasporu kā Latvijas vēstnešus pasaulē, kas palīdz diplomātiskajam dienestam un sadarbojas ar to un citām Latvijas valsts institūcijām.

PBLA aicina visus balsstiesīgos Latvijā un ārpus tās aktīvi piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās. Pildīsim savu pilsoņa pienākumu pret valsti! Lai kādi būtu 6. oktobra rezultāti, PBLA aicina pēc vēlēšanām sastādīt valdību, kas turpinās rūpēties par valsts drošību un Latvijas tautas un valsts pamatvērtībām, kā arī turpināt iesākto darbu korupcijas apkarošanā un birokrātijas sloga mazināšanā.

Lai realizētu visu augšminēto, nepieciešama politiska griba, kuru var realizēt tikai politiskās stabilitātes apstākļos. PBLA aicina Latvijas partijas konstruktīvi strādāt kopā Latvijas labā, domājot par ilgtermiņa valsts interesēm, nevis ne tikai par balsīm kārtējās vēlēšanās. PBLA tic Latvijas nākotnei, un mēs ceram uz saprāta balsu uzvaru 6. oktobrī. Saules mūžu Latvijai!

PBLA pārstāvniecība
Rīgā, 2018. gada 26. septembrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com