Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Miris Andris Ritmanis

Trimdas sabiedriskais un kultūras darbinieks

Laikraksts Latvietis Nr. 515, 2018. g. 27. aug.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Portāls „Delfi“ ziņo, ka mūžībā devies latviešu trimdas sabiedriskais un kultūras darbinieks, ārsts Andris Ritmanis, paziņojusi ģimene.

Triju zvaigžņu ordeņa virsnieks, ilggadējais Amerikas Rietumkrasta Dziesmu svētku organizētājs Ritmanis ir arī Atmodas laika leģendārās dziesmas, himnisku statusu iemantojušās Manai tautai (Palīdzi, Dievs!), ko izpildīja Ieva Akuratere, vārdu autors.

„Ar lielām skumjām vēlamies paziņot ka mūsu Andris Ritmanis – vīrs, tēvs, vectēvs, vecvectēvs, draugs, ārsts, dzejnieks, Latvijas patriots un sabiedriskais darbinieks – ir aizgājis mūžībā. Viņu aiziešana atstāj neaizpildāmu tukšumu mūsu sirdīs,“ raksta ģimene.

Ritmanis ASV ieradās kā bēglis, strādājis par ārstu, aktīvi iesaistījies un vadījis latviešu sabiedrisko dzīvi trimdā. Kopā ar ansambļa Čikāgas piecīši ilggadējo vadītāju, nu jau arī nelaiķi, Albertu Legzdiņu viņi sarakstījuši muzikālā stāsta Eslingena par trimdas latviešu dzīvi libretu.

„Es to darīju vienkārši tāpēc, ka tā likās pareizi – visu, kas ir iespējams, Latvijas labā. Protams, es tolaik nedomāju ne par kādiem apbalvojumiem, tādēļ šodien ir lieliska sajūta par tik augstu atzinību,“ teicis Ritmanis pēc Triju zvaigžņu ordeņa saņemšanas. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com