Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kopkora koncerts

Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienas

Laikraksts Latvietis Nr. 515, 2018. g. 27. aug.
Aldis Sils -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL57KD

Aldim Silam (no kreisās) 2017. gada oktobrī Austrālijas Nacionālā koru apvienības (Australian National Choir Association) Dienvidaustrālijas prezidents Bevans Beits (Bevan Bates) pasniedz balvu par izciliem panākumiem skolotāja darbā. FOTO no Alda Sila personīgā arhīva.

AL57. KD Kopkora koncerts notiks š.g. 30. decembrī Adelaides Eldera Zālē (Elder Hall). Kopkora koncerta vadītājs ir Aldis Sils.

Par Aldi Silu

Aldis Sils ir beidzis Adelaides Elder Konservatoriju un ieguvis grādu muzikoloģijā un mūzikas pedagoģijā ar uzslavu. Aldis turpināja mācības dziedāšanā pie basa Keith Hempton un diriģēšanu Austrālijā un Ņujorkā. Aldis ir dziedājis Dienvidaustrālijas Operas korī, kā arī spēlējis galvenās lomas muzikālos teātros un operetēs. Aldis ir dziedājis Adelaides Kamerkorī (Adelaide Chamber Singers), kā arī Simfoniskajā korī (Adelaide Symphony Chorus). Aldis jau 10. gadu diriģē Adelaides Filharmonisko kori (Adelaide Philhamonia Chorus).

Aldis ir 22 gadus strādājis kā mūzikas pedagogs Marryatvilles vidusskolas Mūzikas specialitātes centrā, un jau 10. gadu ir fakultātes galva un skolas vicedirektors. Aldis ir diriģējis skolas korus, ansambļus un orķestrus, iegūstot uzslavas koncertos un konkursos. 2007. gadā skolas koris ieguva pirmo vietu jauniešu kora nodaļā Tallinn 2007 koru konkursā.

Latviešu sabiedrībā Aldis ir dziedājis vairākos koros, iesākot Adelaides Latviešu biedrības korī un vīru korī Daugava. Aldis ir vadījis vairākus latviešu mūzikas un dziedāšanas ansambļus, ieskaitot Annas Ziedares Vasaras vidusskolas korus, kā arī tautas deju kopu Auseklītis. Aldis ir bijis rīcības komitejas loceklis vairākās Kultūras dienās un 2000. gadā KD priekšsēdis.

Savā darbā kā dziedātājs, diriģents un pedagogs Aldis cenšas izplatīt latviešu mūzikas repertuāru plašākajā pasaulē. 2013. gadā Aldis saņēma no Latvijas Republikas kultūras ministrijas Atzinības rakstu „...par ieguldījumiem latviešu valodas, kultūras un tradīciju saglabāšanā un kopšanā.“

Par Kopkora koncertu

Kultūras dienu Kopkora koncerta programma atspoguļos Kultūras dienu moto – No Rīgas uz Adelaidi, kā arī Latvijas Republikas simtgades svinības. Dziesmas izvēlētas dziedātāju iedvesmotai dziedāšanai un publikas aizkustinošam pārdzīvojumam. Būs jaunas, skaistas dziesmas, kā arī mīļas, vecas un tradicionālas dziesmas.

Programmā ietilpst dziesmas no nupat nosvinētajiem XXVI Vispārējiem Dziesmu svētkiem: Jāņa Lūsēna Karoga dziesma un pasaulē pazīstamā komponista Ērika Ēšenvalda Dvēseles diesma.

No I Vispārējo Dziesmu svētku programmas Jāņa Cimzes Rīga dimd.

No trimdas komponistiem Jāņa Norviļa Aglona, Bruno Skultes Aijā, Andreja Jansona Ai, nama māmiņa, Brigitas Ritmanes Manai tautai.

Atmodas laikmets atzīmēts ar Jāzepa Vītola dziesmu Gaismas pils, kā arī Lūcijas Garūtas Mūsu Tēvs debesīs.

Latviešu jauno komponistu dziesmām: Jura Vaivoda Apkal manu kumeliņu, Latvian Voices – Lauras Jēkabsones Jo dziedāju, jo skanēja un Holivudas filmu mūzikas komponistes Lolitas Ritmanes Dziesmu pinu, deju pinu.

No Annas Ziedares Vasaras vidusskolas kordziedāšanas tradīcijām būs Artūra Salaka Pērkons veda vedēkliņu un Imanta Mežaraupa Ko gaidīji, Sērdienīte?

No Dziesmu svētku jauniemīļotajām dziesmām būs Valtera Kaminska Mūžu mūžos būs dziesma un Mārtiņa Bauna Saule, Pērkons, Daugava.

Austrālijas koristiem jau izdalītas dziesmu grāmatas, un septembrī no KD tīmekļa lapas varēs lejuplādēt dziesmu mācīšanās līdzekļus. Tuvāka informācija par dalību korī saņemama no Alda Sila: http://alkd.org.au/lv/kontakti/

Aldis Sils
Laikrakstam „Latvietis“

* * *

Sestdien 29. decembrī

Kopkora koncerta mēģinājums
09:00 - 14:00 (Eldera zālē)

* * *

Svētdien 30. decembrī

Kopkora koncerta mēģinājums
09:00 - 14:00 (Eldera zālē)

Kopkora koncerts
17:00 - 19:30 (Eldera zālē)

Sadziedāšanās vakars
19:45 (Latviešu namā)Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com