Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jubileja Kārlim, dāvana – baznīcai

„Jūra krāc un vēji pūš; priekos, bēdās aiziet mūžs...“

Laikraksts Latvietis Nr. 515, 2018. g. 27. aug.
Ilze Nāgela -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kārlis sēž ar dzimšanas dienas kliņģeri. Stāv visi pieci mazbērni: Dāna, Lia un Krista Kasparsones, Mičels un Kristijāns Lorī (Mitchell un Christian Laurie). FOTO Ilze Kasparsone.

Kārlis ar visu ģimeni. FOTO Ilze Kasparsone.

Svētdien, 19. augustā, Melburnas Latviešu ev. lut. Sv. Krusta baznīcas zālē tika svinēta jubileja, kuras moto bija: Jūra krāc un vēji pūš; priekos, bēdās aiziet mūžs... Kārlis Kasparsons savu 80. dzimšanas dienu svinēja radu un tuvāko draugu vidū. Ielūgumā tika aicināts, ja vēlas, tad dāvanu vietā ziedot draudzes Sv. Krusta baznīcai. Šim aicinājumam viesi bija atsaucīgi, un kopā dāsni saziedoja $ 3000, kas ir liels atbalsts Sv. Krusta baznīcai.

Kārlis Kasparsons ir bijis aktīvs un ļoti darbīgs latviešu sabiedrībā, īpaši, kā viņš pats saka – 1998. gadā, kad aizgāja pensijā. Gan paskatoties uz gadiem, aktīvā iesaistīšanās latviešu sabiedrības darbā bijusi jau krietni ātrāk: Daugavas skolas pārzinis (no 1981. g. līdz 1988. g.), Melburnas Latviešu nama kooperatīva (MLNK) priekšsēdis (no 2005. g.), Melburnas Latviešu ev. lut. draudzes priekšnieks (no 2014. g.), no 2005. g. līdz 2018. g. studentu Korporāciju kopā Melburnā (KKM) biju savas korporācijas pārstāvis, KKM prezidija loceklis; KKM Prezidija amatus, seniora, viceseniora un sekretāra pildījis rotācijas kārtībā.

Jau labu laiku atpakaļ, būs jau gadi 10, Namam bija daudz problēmu... lietus laikā raizes sagādāja vecais jumts, Nama Dāmām bija grūti saimniekot virtuvē pie vecajām plītīm un krāsnīm, zālē laiks bija mainīt aizkarus skatuvei... tika izteikta vēlme par lifta nepieciešamību Latviešu namā, kas toreiz izklausījās gandrīz vai kā nerealizējams sapnis, un vēl un vēl... vajadzību bija tik daudz, bet tam visam nebija pietiekoši līdzekļu. Nama valde ar Kārli Kasparsonu vadībā un viņa čaklajiem palīgiem valdē izlēma – jumtu nelāpīsim, jumtu vajag jaunu, arī liftam jābūt, kaut tā izmaksas ir lielas. Un ko mēs redzam tagad? Namam ir gan jauns jumts, gan jauna un moderna virtuve, gan skaista kafejnīca, vestibils, jauni aizkari skatuvei un arī lifts ir Namā! Protams, to nevarētu izdarīt pāris cilvēku, bet, ja sabiedrība redz, ar kādu aizrautību šie darbi tiek uzsākti, tā atsaucas, nāk palīgā un dāsni ziedo.

To pašu varam teikt par Sv. Krusta baznīcu. Kārlis Kasparsons ar saimnieka gādību un rūpību pēdējos četrus gadus seko, lai tā tiek remontēta, labota un uzlabota, un arī šīs jubilejas dāvanas – ziedojumi baznīcai. Sv. Krusta baznīcas celtne ir unikāla, ar kuru lepojas ne tikai draudze, bet visa latviešu sabiedrība Melburnā.

Jubileja tika skaisti nosvinēta, pārmaiņus runām mijoties ar dziesmām. Ivars Štubis ar ģitāru bija labs atbalsts dziedātājiem. Kārļa dēls Pauls vadīja šos svētkus, gan dodot vārdu apsveicējiem, gan aicinot uz dziesmu, gan maltīti, par ko bija parūpējusies ģimene. Jubilārs Kārlis dalījās atmiņās, atskatoties uz aizvadītajiem gadiem; ar katru no viesiem viņam bija kādas atmiņas. Atmiņas par kopīgi pavadīto laiku gan atpūšoties, gan strādājot. Te noteikti jāpiemin Kārļa lielā aizraušanās ar burāšanu, viņa draugi, ar ko daudzas stundas pavadītas jūrā, arī bija starp viesiem.

Vislielāko pateicību Kārlis veltīja savai sievai Zeltītei, kas arvien ir nesavtīgi palīdzējusi un atbalstījusi viņu visos darbos, un savai ģimenei. Aizkustinoši bija redzēt Kārli savu piecu mazbērnu pulciņā pie jubilejas kliņģera.

Atvadoties, viesi sadevās rokās un nodziedāja Pūt, vējiņi!

Kārli, lai Tavās burās vienmēr ir vējš!

Ilze Nāgela
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com