Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sperts solis tuvāk celtniecībai

Komunisma upuru piemineklis Otavā

Laikraksts Latvietis Nr. 515, 2018. g. 27. aug.
Vita Gaiķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kanādas National Capital Commission (NCC) gandrīz desmit gadus kopš sākotnējās domas par pieminekļa komunisma upuriem veidošanu devis atļauju sākt tā celtniecību Otavā, Provinču un Teritoriju dārzā. Pieminekļa celtniecības izmaksas ir 2 miljoni dolāru.

Beidzot ir pieņemts pieminekļa mets, kurā tika izdarītas nepieciešamās izmaiņas, atvieglojot pieeju piemineklim un palielinot zaļās zonas platību.

Nākamie soļi ir kontrakta noslēgšana ar mākslinieku par pieminekļa instalāciju un līguma noslēgšana par projekta veikšanu. Celtniecību paredzēts sākt vēl šajā vasarā un pabeigt nākamā gada vasarā.

Piemineklis būs veidots no dažādiem materiāliem – kaļķakmens, granīta, bronzas un cementa. Ir aprēķinātas arī pieminekļa uzturēšanas izmaksas, ieskaitot gadskārtēju bronzas daļu tīrīšanu, un tās varētu būt $ 19 000 tā sākuma ciklā, sasniedzot $ 450 000 – pieminekļa mūža laikā.

Pieminekļa ideju 2010. gadā aizsāka Tribute to Liberty, un to bija paredzēts celt Provinču un Teritoriju dārzā. Laika gaitā tā vieta tika mainīta vairākas reizes, līdz nonāca atpakaļ līdz dārzam.

Latviešu kopiena devusi nozīmīgu ieguldījumu līdzekļu vākšanā pieminekļa celtniecībai, Latvijas Republikas valdībai, organizācijām un indivīdiem kopā saziedojot $ 187 893,56, un Tribute to Liberty valdes locekle Alīde Forstmane visus šos gadus ir bijusi viena no idejas galvenajiem virzītājiem.

Uz melnā akmens aizmugures būs uzrakstīti lielāko ziedotāju vārdi, viņu vidū Latvijas Republika, Latvian Relief Society of Canada (Daugavas Vanagi) un John Mierins. Blakus ziedotāju vārdiem būs iegravēti komunisma upuru vārdi. Akmens priekšā būs pieminekļa apraksts.

Brīdis, kad piemineklis komunisma upuriem pacelsies Kanādas galvaspilsētā, būs ievērojams sasniegums, pieminot visu tautu ciešanas zem komunisma režīmiem.

Vita Gaiķe
Laikrakstam „Latvietis“

Pirmpublicējums laikrakstā „Latvija Amerikā“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com