Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ģimenes diena un Māmiņdiena Latviešu Ciemā

Īpaši sarūpētās Mātes dienas pusdienas

Laikraksts Latvietis Nr. 504, 2018. g. 4. jūnijā
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Puķes ar dāvanām. FOTO Ingrīda Biezaite.

Nedēļas nogalē – 12. un 13. maijā Melburnas Latviešu ciems bija ļaužu pilns. 12. maijā Latviešu ciemu apciemoja Melburnas Latviešu biedrības (MLB) Daugavas skolas bērni, vecāki, ciemiņi, kuri priecēja ar daudz un dažādiem priekšnesumiem, par ko varat lasīt Edgara Laķa sagatavotajā rakstā. Svētdien, 13. maijā, visi Latviešu ciema ļaudis bija aicināti uz Mātes dienas pusdienām Ciema lielajā zālē. Māmiņdienā galdi bija izvietoti pa visu plašo zāli, klāti baltiem galdautiem, rotāti ar rozā prīmulām puķu podiņos, klāt izvēlētām skaistām ceriņkrāsas salvetēm un sarūpētām dāvaniņām katrai māmuliņai. Tas viss radīja pavasara noskaņu plašajā zālē un jācer, ka arī atnākušo sirdīs.

Pusdienas bija sagatavotas īpašas – varēja izvēlēties, vai nu zivi, vai pīli ar kartupeļiem, mērci un dažādiem dārzeņiem piedevās. Lielā izvēlē bija dzeramie – šampānietis un vīns. Saldajā ēdienā varēja baudīt biezpiena sacepumu ar ogu mērci un vēlāk, dzerot pupiņu kafiju, piekost klāt svaigas avenes un cepumus. Šoreiz dziedāšana izpalika, bet fonā skanēja skaista, klusināta mūzika.

Baudot īpaši sarūpētās Mātes dienas pusdienas, ikviens varēja iegūt svētku dienas prieku un kliedēt vientulību, ja nu tāda bija piezagusies. Visi tika gaidīti, cienāti un lutināti!

Paldies visiem, kas palīdzēja!

Pēc šīs nedēļas nogales daudzas istabas rotāja apsveikumu kartītes un ziedi, ko māmuļām Mātes dienā bija dāvājuši radi.

Vienlaicīgi, priecājoties par bagātīgajiem, krāsainajiem puķu pušķiem, skaistajām kartītēm, vēl vairākas dienas iedzīvotājiem raisījās vaļā atmiņu kamoliņš par pagājušajiem laikiem, un man galvā skanēja Laimoņa Vāczemnieka sarakstītās rindas…

Kā dziju kamols mūžs ir saritināts,
Kur dzīpari visdažādākie mirdz.
Ja spētu kāds tos atkal atšķetināt,
Tad vidū būtu vecmāmuļas sirds.

(L. Vāczemnieks)

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com