Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu tautas tērps

Interaktīva pēcpusdiena ar Māru Siksnu

Laikraksts Latvietis Nr. 504, 2018. g. 4. jūnijā
Ance Deksne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
BrisbanesLatviesuBiedriba

Māra Siksna. FOTO Garens Krūmiņš.

Interaktīvā pēcpusdiena. FOTO Garens Krūmiņš.

Vienā saulainā svētdienā, 20. maija pēcpusdienā, Brisbanes Latviešu namā bija tik liela kņada! Apmeklētāji ar lielu nepacietību gaidīja tautas tērpu pēcpusdienas sākšanos. Gandrīz visi bija atnesuši līdzi tautas tērpu – vai nu mantotu, dāvinātu, paštaisītu, vai pirktu; kā rezultātā visi krāšņie tērpi tikai izstādīti, lai priecētu ne tikai visu acis, bet arī sirdis!

Māra Siksna dalījās savās zināšanās par tautas tērpiem – to vēsturi, valkāšanu un īpašām detaļām. Prezentācijas pirmajā daļā ar vizuālu ekrāna attēlu palīdzību bija ļoti interesanti klausīties viņas ekspertīzi un uzzināt tik daudz ko jaunu. Apmeklētāji varēja pielietot uzkrātās zināšanas interaktīvā veidā prezentācijas otrajā daļā. Arī bērniem bija tautas tērpu krāsošanas aktivitātes. Pēcpusdienas norisē visi varēja ne tikai aplūkot dažāda veida tautas tērpus, kurus katrs apmeklētājs bija atnesis, bet arī dalīties ar stāstiem, atmiņām un īpašiem momentiem šo tautas tērpu eksistences laikā. Brisbanieši tiešām var lepoties ar tik krāšņu un bagātīgu tautas tērpu krājumu: kādas tikai nebija krāsas, musturi un rotas! Tādus rokdarbus tikai retais prastu darināt!

Liels paldies Tev, Māra, par zināšanām, kuras ieguvām! Katrs apmeklētājs varēs savu tautas tērpu valkāt ar lielu lepnumu!

Ance Deksne
BLB komunikāciju koordinatore
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com