Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Akadēmiskās vienības „Atāls“ 59. gada svētki

Svētku runa par latviešu muzeju Adelaidē

Laikraksts Latvietis Nr. 504, 2018. g. 4. jūnijā
Dace Dārziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Akadēmiskās vienības „Atāls“ gada svētku kopbilde. FOTO Pēteris Strazds.

2018. gada 12. maijā atālieši svinēja akadēmiskās vienības Atāls 59. gadu svētkus ar svētku runu, kurai sekoja vakariņas. Akadēmiskā vienība Atāls ir jaunākā akadēmiskā vienība, ko dibināja Adelaidē, 1959. gada 3. maijā.

Akadēmiskās vienības vecākais Pēteris Strazds vadīja vakaru parastā veidā. Akadēmiskā vienība katru gadu iedzīvina savu darba svētku ideju – palīdzību tautai – un sūta grāmatas un citus mācību līdzekļus skolām Latvijā. Galvenie darba darītāji pēdējā gadā bija draugs Rasma Lācis un draugs Jānis Caune, kuriem vecākais visu vārdā pateicās ar puķēm. Vecākais pieminēja, ka draugu Margotu Puķīti apbalvoja Adelaides mērs par darbu multikultūras laukā un viņai pasniedza puķes kā Atāla apsveikumu.

Saistošu un laikmetīgu Svētku runu teica draugs Marija Perejma ar tematu Mūsu muzejs, mūsu dzīves, mūsu stāsti. Viņa saistoši stāstīja par latviešu dzīvi Adelaidē, galvenokārt par latviešu muzeju un rādīja bildes. Marija bija pielikusi daudz pūļu, pētot muzeja darbību pāri par 70 gadiem. Bija interesanti dzirdēt par muzeja vēsturi, par muzeja eksponātiem laika gaitā un par vairākiem darbiniekiem, kas brīvprātīgi uzņēmās muzeja kārtošanu visu šo laiku. Ir labi, ka tagad ir uzrakstīts katalogs, un ir vispārēja doma un virziens par muzeja turpmāko darbu. Patreiz tas sadarbojas ar Dienvidaustrālijas vēstures sabiedrību.

Draugs Inara Strazda ar palīgiem bija sagatavojusi ļoti garšīgas vakariņas. Vakars pagāja draudzīgā gaisotnē.

Paldies Marijai par svētku runu, paldies Inārai par vakariņām.

Dace Dārziņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com