Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


ALA vasaras prakses programma Latvijā

Šovasar piedalās rekordskaits dalībnieku

Laikraksts Latvietis Nr. 504, 2018. g. 4. jūnijā
Raits Eglītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
ALA

Amerikas Latviešu apvienība

PVL

Šovasar, jau ceturto gadu pēc kārtas, Amerikas latviešu apvienības (ALA) izveidotā un finansētā vasaras prakses programmā Latvijā strādās latviešu izcelsmes jaunieši no ASV un Austrālijas. Šogad dalībai prakses programmā apstiprināti 23 jaunieši, kas ir lielākais dalībnieku skaits kopš programmas izveides 2015. gada vasarā.

„Patiesi priecājamies redzēt ārzemēs dzimušu un augušu latviešu jauniešu interesi pa vasaru strādāt un iziet praksi Latvijā un iepazīt zemi, no kurienes nāk viņu vecāki un vecvecāki,“ sacīja prakses programmas koordinatore, ALA Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe. Viņa informēja, ka prakses dalībnieku skaits šovasar ir pieaudzis divkārtīgi salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Programmas koordinatore to skaidro ar jauniešu lielo interesi par Latvijas valsts simtgades atzīmēšanu Latvijā un ALA valdes lēmumu finansiāli atbalstīt šādu iespēju. „Jūtam, ka Latvijas valsts simtgades pasākumu programma un šovasar gaidāmie Dziesmu un Deju svētki ir bijis spēcīgs motivators jauniešiem braukt uz Latviju strādāt tieši šogad un cerams, ka šī vienreizējā pieredze arī nostiprinās viņu saites un piederību Latvijai,“ norāda L. Ejupe.

ALA vasaras prakses programma Pavadi vasaru Latvijā tika izveidota 2015. gada vasarā, sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, kura apzināja institūcijas, kurām bija interese pieņemt praksē Latvijas izcelsmes jauniešus no ārzemēm. Savukārt ALA no saviem līdzekļiem nodrošināja praktikantus ar stipendijām daļējai ceļa un uzturēšanās izdevumu segšanai.

Sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, izveidotās programmas ietvaros jauniešiem ir iespēja strādāt tādās institūcijās, kā Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālais Arhīvs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas Kultūras akadēmija u.c. 2016. gada vasarā jauniešu prakses iespējas tika paplašinātas arī uz privātiem uzņēmumiem, kuru vidū ir jauno tehnoloģiju uzņēmumi Draugiem Grupa, Tech Hub Rīga un Funderful.

Pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam internetā noskatāma dokumentālā īsfilma Izmēģinājums, kas vēsta trīs 2017. gada ALA prakses programmas dalībnieku pieredzi un sajūtām, strādājot un pirmo reizi izmēģinot dzīvot Latvijā: https://www.youtube.com/watch?v=7O73V1vnrQY. Šogad taps dokumentālās īsfilmas turpinājums par pārcelšanās un dzīves pieredzi Latvijā.

Raits Eglītis
ALA Informācijas nozare
2018. gada 30. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com