Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmusvētku norises

Būs iespējams vērot un klausīties televīzijā, radio un pilsētvidē

Laikraksts Latvietis Nr. 504, 2018. g. 4. jūnijā
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
2018-XXVI-DziesmuSvetki

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumi būs plaši pieejami gan Latvijas sabiedriskajos medijos, gan Svētku lieldrauga LMT mobilajā televīzijā LMT Straume. Savukārt ikviens (pašvaldības, komersanti, NVO Latvijā un ārvalstīs), kurš vēlas publiski rādīt Svētku pasākumus, tiek aicināts pieteikties sublicencei Svētku pasākumu publiskai demonstrācijai.

Svētku laikā Latvijas sabiedriskie mediji pārtaps par Dziesmusvētku televīziju un Dziesmusvētku radio. Pie Brīvības pieminekļa atradīsies īpaša sabiedrisko mediju Dziesmusvētku studija. Pa dienu no studijas raidīs seši Latvijas Radio kanāli, veidojot interaktīvu tiešraižu saturu programmām Pieci rīti, Kā labāk dzīvot, Kultūras rondo, Ģimenes studija, Monopola viesis, Pa ceļam ar Klasiku, Pilnīgs vakars un citiem. Katru vakaru, sākot no 30. jūnija, vakaros tai tiešraidē pieslēgsies LTV1. 30. jūnijā un 8. jūlijā studijas sāksies plkst. 19.30, bet no 1. līdz 7. jūlijam – plkst. 20.00. Studijas vadīs Eva Johansone un Jānis Geste, kuri kopā ar viesiem apkopos dienas spilgtākos notikumus un sajūtas.

Latvijas Televīzija – Dziesmusvētku televīzija

LTV būs klāt visos lielākajos koncertos, un nodrošinās to tiešraides un translācijas LTV1, LTV7, sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, kā arī visai pasaulei brīvi pieejamajā interneta televīzijas kanālā VISIEMLTV.lv. Tādējādi tiks nodrošinātas visu svarīgāko koncertu tiešraides pat tad, ja pasākumi notiks paralēli. Svētku koncertos un citos pasākumos klāt būs LTV žurnālisti Karīna Rubene, Edgars Raginskis, Uģis Joksts un Inese Vaikule.

1. jūlijā svētku dalībnieku gājienu būs iespējams vērot paralēli LTV1 un LTV7. LTV1 būs vērojami notikumi pie Brīvības pieminekļa, bet LTV7 vairākos pieslēgumos visas dienas garumā sagaidīs gājiena dalībniekus pie Skonto stadiona, bet pilnā apjomā dalībnieku sagaidīšana būs vērojama REPLAY.lv. Savukārt 30. jūnijā LTV7 pieslēgumos būs iespējams vērot koru finālkonkursa Dziesmu kari finālu. LTV rādīs daudzus Svētku lielākos notikumus – Atklāšanas dienu, Noslēguma koncertu Zvaigžņu ceļā, deju lieluzvedumu Māras zeme, pūtēju orķestru dižkoncertu, deju lielkoncertu Vēl simts gadu dejai, Garīgās mūzikas koncertu Es esmu.., Latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncertu u.c.

Savukārt LTV un LSM sociālo tīklu kontos būs iespējams sekot līdzi svētku īpašo LTV aģentu darbam. Viņi iekļūs tur, kur skatītājiem ielūkoties ir liegts – zinās, ko dalībnieki ēd, kā mēģina, cik daudz guļ un kur notiek lielākās ballītes! Aģentu darbam būs iespējams sekot, izmantojot mirkļbirkas #SvetkuAgenti un #DzSv!

Latvijas Radio – Dziesmusvētku radio

Latvijas Radio Dziesmu un deju svētku norises laikā kļūs par Dziesmusvētku Radio, piedāvājot plašāko tiešraižu un oriģinālsatura klāstu par svētku norisi, dalībnieku pieredzi un aktuālajiem notikumiem.

Tāpat tiešraidēs Latvijas Radio klausītāji varēs sekot līdzi Dziesmu kari koru konkursa finālam, Dziesmu un deju svētku gājienam un Dziesmusvētku atklāšanas pasākumam no Skonto stadiona, Garīgās mūzikas koncertam Es esmu.. Doma baznīcā, pūtēju orķestru konkursam un latviešu oriģinālmūzikas koncertam Pieskāriens laikam Lielajā Ģildē, pūtēju orķestru Dižkoncertam Esplanādē, Latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncertam no Arēnas Rīga, Noslēguma koncertam Zvaigžņu ceļā un sadziedāšanās naktij no Mežaparka Lielās estrādes.

Latvijas radio 2. un 3. kanāls gatavos Dziesmu svētku dienasgrāmatas, vairāki kanāli nodrošinās svētku koncertu ierakstu translēšanu un īpašu Dziesmu un deju svētkiem veidotu raidījumu pārraidīšanu. Kopā Latvijas Radi šogad skanēs vairāk nekā 150 Dziesmu un deju svētku tematikai veltīti raidījumi un 11 pasākumu un koncertu tiešraides, lai nodrošinātu svētku atspoguļošanu un klātbūtnes izjūtu ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

LMT Straume

LMT Straume arī šajos Svētkos veidos īpašus dokumentālus stāstus, rādīs Svētku koncertus un dažādus pasākumus no citāda skatupunkta. LMT Straume būs klāt visur, arī mēģinājumos, lai parādītu svētku procesa tapšanu un aizkulises. Sekos līdzi Svētku gājienam, pūtēju orķestru koncertam, būs klāt mēģinājumos, lai ikviens visā Latvijā varētu sajust īpašo klātbūtnes sajūtu arī neesot Rīgā. LMT Straumē arī varēs vērot deju finālskati, Brīvdabas muzeja pasākumu Taisat durvis, kas būs īstas precības. Tāpat arī lielajā Noslēguma koncertā Mežaparkā un deju lieluzvedumā Māras zeme LMT Straume dzīvos līdzi dalībnieku aizkulišu stāstiem, lai redzētu arī to, kā top Svētki.

Publiskā skatīšanās pilsētvidē

Svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Televīziju aicina ikvienu –Latvijas pašvaldības, komersantus, NVO pārstāvjus Latvijā un ārvalstīs – pieteikties sublicencei Svētku pasākumu publiskai pārraidīšanai uz lielajiem ekrāniem pilsētvidē un kultūras centros. Pieteikties licencei var, aizpildot anketu, kas atrodama LTV mājaslapā. Svētku lielākos pasākumus bezmaksas varēs vērot arī pie lielajiem ekrāniem Rīgas pilsētvidē.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.

Inga Vasiļjeva
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Sabiedrisko attiecību vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com