Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Gadskārtējais palīdzības sūtījums

Vanadzes DV namā pako palīdzības kastes konteinerim

Laikraksts Latvietis Nr. 499, 2018. g. 16. apr.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Sūtījuma šķirošana. FOTO Ilze Kūmbe (Coombe).

Kastes tiek pakotas. FOTO Ilze Kūmbe (Coombe).

Valdis Jaudzems pako kasti. FOTO Ilze Kūmbe (Coombe).

Sūtījuma šķirošana. FOTO Ilze Kūmbe (Coombe).

Nu jau 25. gadu paredzēts sūtīt palīdzības konteineri uz Latviju. Sūtījumā ietilpst galvenokārt grāmatas un drēbes, ko saziedojuši tautieši Austrālijas latviešu centros. Kā katru gadu, Adelaides Vanadzes 16. martā veselu dienu šķiroja, locīja un pakoja Adelaidē saziedoto mantu.

Par dažiem ziedotājiem tiešām jāpabrīnās: vai paši gribētu saņemt tādas nemazgātas, saburzītas drānas un novalkātas kurpes, kādas noziedojuši? Tāds devums pazemo gan ziedotāju, gan saņēmēju. Protams, nelietojamas mantas atrada taisnu ceļu uz miskasti. Laimīgā kārtā tādas mantas bija nedaudz, toties varēja priecāties par labas kvalitātes vīriešu uzvalkiem, krekliem un adījumiem. Viens maiss bija pilns ar vīriešu apakšbiksēm; kāda veco ļaužu mītne noteikti priecāsies par tikpat kā jauniem palagiem un dvieļiem un daudzbērnu un audžubērnu ģimenēm noderēs zīdaiņu un bērnu drēbes un māmiņai – sieviešu higiēnas dvielīši. Vajag tikai zināt, kur un kam sūtīt, un labas mantas sasniegs pateicīgus saņēmējus. Ir žēl konstatēt, ka 27 gadus pēc brīvības atgūšanas, Latvijā vēl ir ļaudis, kuriem ir vajadzīga palīdzība no ārzemju latviešiem. Ievērojams skaits vēl dzīvi palikušie leģionāri dzīvo neapskaužamos apstākļos, un palīdzība no ārzemēm ir nepieciešama, lai kaut mazliet uzlabotu viņu dzīves ikdienu.

Otra konteinera sastāvdaļa ir grāmatas, bet tikai tādas, kas izdotas ārpus Latvijas; okupācijas laika grāmatas Latvijā jau ir. Visu gadu Rasma Lāce un Jānis Caune (Adelaides Latviešu Draudžu Palīdzības Apvienības priekšsēdis) šķiro un pako Adelaidē saziedotās grāmatas, kas atradīs jaunas mājvietas Latvijas Bruņoto Spēku, lauku skolu un pagastu bibliotēkās. Latvijā būs liela lasīšana, jo blakus tām kastēm, ko sapakojuši Rasma un Jānis, no Sidnejas gaidāmas 54(!) kastes ar grāmatām. Liels paldies Baibai Harringtonai ar palīgiem, Jolantai un Jurim Ulrichiem par grāmatu pakošanu Sidnejā.

Sapakojuši 25 kastes ar drēbēm, Adelaides strādnieki pusdienlaikā atpūtināja nogurušās kājas un uzpildīja tukšos vēderiņus ar frikadeļu zupu, maizi un saldo ēdienu. DV Adelaides nodaļas priekšniece lika galdā šampānieša pudeli un citus dzērienus pēc baudītāju izvēles, kā pateicību par padarīto darbu. Vanadzēm ar smago cilāšanu palīdzēja arī daži Vanagi – Valdis Jaudzems, Jānis Caune, Tālis Dicmanis, Agris Ezeriņš un Imants Kronītis. Vēl nākošā dienā visas kastes vajadzēja pamatīgi aizlīmēt, un 7. aprīlī tās no Vanagu nama vajadzēs nogādāt uz Tālavu, kur gaidīs konteiners. Vēl nav viss darbs padarīts. Aicinām palīgā spēka vīrus un jaunākas darba rokas, visas kastes glīti salikt konteinerī, jo līdz šim darītāji ir bijuši krietni gados, un jaunāki palīgi ir ļoti vēlami. Nenāks par skādi kaut stundiņu pastrādāt Latvijas aizmirsto latviešu labā. Sāk rādīties, ka pēc 25 gadiem, šis būs pēdējais sūtījums, jo darbiniekiem pietrūkst spēka, lielo darbu veikt. Lūdzu, jaunā paaudze, nāciet palīgā, lai šis svarīgais palīdzības darbs var turpināties!

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com